Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش وکیل و نزدیکان قربانیان ماجرای کلیشی سو بوا

واکنش وکیل و نزدیکان قربانیان ماجرای کلیشی سو بوا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بی گناه شناخته شدن ماموران پلیس متهم به سهل انگاری در ماجرای کشته شدن دو نوجوان در فرانسه، ماجرایی که سال 2005 در شهر «کلیشی سو بوا» روی داد خشم

آگهی

بی گناه شناخته شدن ماموران پلیس متهم به سهل انگاری در ماجرای کشته شدن دو نوجوان در فرانسه، ماجرایی که سال 2005 در شهر «کلیشی سو بوا» روی داد خشم خانواده های قربانیان را به همراه داشته است.

عادل بنا برادر یکی از این دو نوجوان در حالیکه عصبانی و به هم ریخته از دادگاه خارج می شد خشم خود را از این حکم اعلام کرد و نیروهای پلیس را در صورت ارتکاب جرم مورد حمایت دستگاه قضایی خواند.

برخی دیگر از نزدیکان دو نوجوان کشته شده نیز ساعاتی پس از اعلام حکم دادگاه در گفتگو با خبرنگاران ناراحتی و خشم شدید خود را از این رای اعلام کرده اند. تصمیمی که میتواند تبعات نگران کننده به دنبال داشته باشد.

وکیل مدافع دو نوجوان کشته شده با اعتراض به حکم اعلام شده می گوید: «مشکل بسیار کلی تر از این حرف ها است و ما آنرا به خوبی مشاهده می کنیم. وقتی نخست وزیر با اشاره به مناطق حومه و شهرهای حاشیه نشین از آپارتاید اجتماعی سخن می گوید، من در واقع نمی خواهم که یک آپارتاید قضایی نیز در دل این آپارتاید اجتماعی جای بگیرد.»

و اما وکیل مدافع دو پلیس تبرئه شده در این پرونده معتقد است: «هر دو موکل من از همان روز نخست قویا معتقد بودند که هیچ خطا، اشتباه و تا جرمی مرتکب نشده اند.»

بونا تراوره پانزده ساله و زاید بنا هفده ساله دو نوجوانی بودند که بیست و هفت اکتبر سال 2005 در یک ماجرای تعقیب و گریز برای پنهان کردن خود از دید مامورانی که آنها را دنبال می کردند از درساختمان یک پست برق بالا رفتند و در نهایت بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.

کشته شدن این دو فرد در سال 2005 باعث به راه افتادن شورشی سه هفته ای در شهرهای مختلف حومه پاریس شد که در جریان آن خسارات عمده ای به اموال عمومی و شخصی ساکنان این مناطق وارد آمد و تعداد زیادی از عاملان آن نیز توسط پلیس دستگیر شدند.
در صورت تایید شدن جرم ماموران پلیس آنها به پنج سال زندان و پرداخت 75 هزار یورو جریمه محکوم می شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نواحی مهاجرنشین فرانسه، همچنان درگیر فقر و محرومیت

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد