Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خورخه لورنسو فاتح مسابقات جایزه بزرگ فرانسه شد

خورخه لورنسو فاتح مسابقات جایزه بزرگ فرانسه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قهرمانی لورنسو در مسابقات جایزه بزرگ فرانسه خورخه لورنسو فاتح مسابقات جایزه بزرگ فرانسه شد. موتور سوار اسپانیایی که رقابت را از جایگاه سوم استارت زد،

آگهی

قهرمانی لورنسو در مسابقات جایزه بزرگ فرانسه

خورخه لورنسو فاتح مسابقات جایزه بزرگ فرانسه شد. موتور سوار اسپانیایی که رقابت را از جایگاه سوم استارت زد، در همان دور نخست از مارک مارکز و آندریا دویت زیوزو رد شد و تا پایان مسابقه دست نیافتنی ماند.

موتور سوار تیم یاماها رقابت را با زمان ۴۳ دقیقه و ۴۴ ثانیه و ۱۴۳ صدم ثانیه به پایان رساند. والنتینو روسی، هم تیمی لورنسو و صدرنشین جدول کلی مسابقات با اختلاف تنها ۳ ثانیه و ۸۲ صدم ثانیه دوم شد و آندریا دویت زیوزو، موتور سوار تیم دوگاتی هم به جایگاه سوم بسنده کرد.

لورنسو با کسب پیروزی در پیست بوگاتی لومان، سی و پنجمین قهرمانی اش در مسابقات موتو جی پی را بدست آورد و در جدول رده بندی کلی مسابقات هم یک پله صعود کرد تا پشت سر روسی در جایگاه دوم قرار گیرد.

پدروسا با دوران اوجش فاصله دارد

دنی پدروسا اسپانیایی در این فصل خوش شانس نبوده است. موتور سوار تیم هوندا پس از شرکت در نخستین مسابقه فصل در قطر مصدومیت به سراغش آمد و مجبور شد بازو اش را جراحی کند. پس از آن یک ماه و نیم از میادین دور بود و سه مرحله مسابقات امسال را از دست داد.

پدروسا، نایب قهرمان ۳ دوره مسابقات جهانی در پیست لومان از مکان هشتم استارت زد. او در دور دوم تعادلش را از دست داد و به زمین خورد تا در نهایت مکانی بهتر از شانزدهم کسب نکند.

او پیش از رقابت روز یکشنبه درباره میزان آمادگی خود گفت: «مهم است که آمادگی خوبی داشته باشید، تلاش کنید و برنده شوید. وضعیت جسمانیم بهتر شده و اجازه می دهد که نمایش بهتری داشته باشم. حال باید در آزمون واقعی محک بخورم، باید سوار موتور شوم و در چند مسابقه موتو جی پی شرکت کنم.»

قهرمانی آگوستینی در سال ۱۹۷۰ در پیست بوگاتی لومان

پیست بوگاتی شهر لومان در سال ۱۹۶۷ ساخته شد و پس از مدتی کوتاه به یکی از پیست های مهم مسابقات جهانی موتور سواری تبدیل شد. ۴۵ سال پیش زندگی در اروپا شکل دیگری بود، اما مسابقات جایزه بزرگ فرانسه همان طراوت و هیجان را برای علاقه مندانش داشت.

در ۱۷ مه ۱۹۷۰ مسابقات جایزه بزرگ فرانسه در پیست «بوگاتی» شهر لومان برگزار شد. در آن زمان هم عاشقان سرعت از اقصی نقاط اروپا به این شهر کوچک می رفتند تا از نزدیک شاهد هنرنمایی قهرمانانشان باشند.

چهار دهه پیش، جاکوموو آگوستینی ایتالیایی مرد شکست ناپذیر مسابقات موتور سواری بود. در اکثر رقابتها، حریفانش برای کسب مقام دومی مبارزه می کردند. در یک کلام او دست نیافتنی بود.

آگوستینی چهار بار از جمله در سال ۱۹۷۰ فاتح مسابقات جایزه بزرگ فرانسه شد. این موتور سوار ایتالیایی ۱۵ قهرمانی جهان را در کارنامه اش دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد

اسپانیا با کسب نتیجه ۲ بر ۱ مقابل انگلیس قهرمان یورو ۲۰۲۴ شد

یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا یک پای فینال؛ خروس‌ها حریف ماتادورها نشدند