بی بی کینگ، نماد یک نسل موسیقی بلوز، در گذشت

بی بی کینگ، نماد یک نسل موسیقی بلوز، در گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بی بی کینگ، گیتاریست مشهور در سن ۸۹ سالگی در لاس وگاس آمریکا در گذشت. خبر درگذشت این نوازنده سبک بلوز در آخرین ساعات روز پنجشنبه بر روی صفحه فیس بوک

آگهی

بی بی کینگ، گیتاریست مشهور در سن ۸۹ سالگی در لاس وگاس آمریکا در گذشت. خبر درگذشت این نوازنده سبک بلوز در آخرین ساعات روز پنجشنبه بر روی صفحه فیس بوک دختر این نوازنده اعلام شد.

بی بی کینگ موسیقی خود را از کافه رستورانهای محلی آغاز کرده بود. سبک نوازندگی او دست مایه و الهام بخش موسیقی نسلی از نوازندگان سبک بلوز چون اریک کلپتون و استیوی ری وان شد.

او در سال ۲۰۰۶ میلادی نشان افتخار آزادی رییس جمهوری را از جورج بوش رییس جمهوری وقت آمریکا دریافت کرد.

پیش از این، در سال ۱۹۹۷ میلادی موسیقی بلوز دروازه های واتیکان را بروی او گشود. او در کنسرت سالانه کریسمس واتیکان شرکت کرد و برخی آهنگهای خود را به اجرا درآورد. او همچنین در دیداری با ژان پل دو گیتار خود معروف به “لوسیل” را به پاپ هدیه کرد.

بی بی کینگ در مصاحبه ای درباره شیفتگی اش به موسیقی گفته بود: «فکر می کنم مردم و خدا با من در این سالها و در این سن و سالی که هستم مهربان بوده اند. دوست دارم کاری را که انجام می دهم برای دل خودم ادامه دهم و نه برای پولی که به من می دهند. ولی اگر قرار است به من بخاطر کنسرتهایم پولی داده شود، باز هم می خواهم برای آنچه که به آن عشق می ورزم نوازندگی کنم.»

حاصل تلاش حرفه ای بی بی کینگ حدود پنجاه آلبوم موسیقی است که این نوازنده آنها را برای موقعیتهای متفاوت زندگیش پدید آورده است.

او در سال ۲۰۰۴ میلادی در مراسم خاکسپاری ری چارلز، نوازنده و خواننده مشهور جاز در لس آنجلس شرکت کرد و به یاد او قطعه ای را نواخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا انگلیسی زبان رسمی آمریکا نیست؟

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد

هنری کیسینجر، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌‌های دیپلماسی آمریکا و متحد نزدیک شاه ایران درگذشت