Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر دفاع کرۀ شمالی با ضد هوایی اعدام شده است

وزیر دفاع کرۀ شمالی با ضد هوایی اعدام شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان اطلاعات و امنیت کرۀ جنوبی روز سه شنبه از اعدام وزیر دفاع همسایۀ شمالی خود به دستور کیم اون جونگ خبر داد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ و به نقل از

آگهی

سازمان اطلاعات و امنیت کرۀ جنوبی روز سه شنبه از اعدام وزیر دفاع همسایۀ شمالی خود به دستور کیم اون جونگ خبر داد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ و به نقل از مقامات این سازمان، هیون یونگ چول، وزیر دفاع کرۀ شمالی به جرم بی احترامی و سستی در وفاداری به رهبر جوان این کشور با شلیک ضد هوایی اعدام شده است.

این مطلب توسط هان کی بام، رییس این سازمان و در پارلمان کرۀ جنوبی اعلام شده است. به گفتۀ وی، کرۀ شمالی ازاعدام با موشک ضدهوایی در مورد اعضای ارشد حزب و وزرای حکومت استفاده می کند، هر چند این موضوع از سوی کرۀ شمالی تکذیب یا تایید نشده است.

به گفتۀ رییس سازمان اطلاعات و امنیت کرۀ جنوبی، در مراسم اعدام وزیر دفاع کرۀ شمالی که روز سی ام آوریل به اجرا گذاشته شده، صدها نفر از اعضای ارشد حکومت این کشور حضور داشته اند.

بنا به اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری یونهاپ و به نقل از سازمان اطلاعات کرۀ جنوبی، وزیر دفاع کرۀ شمالی به دلیل خمیازه کشیدن در جریان یک مانور نظامی که با حضور کیم اون جونگ برگزار شده بود و همچنین پاسخ دادن غیرمودبانه به رهبر کرۀ شمالی اعدام شده است.

در سال ۲۰۱۳ نیز، کیم اون جونگ شوهر عمۀ خود، جانگ سونگ تائگ را به جرم فساد مالی و خیانت بعد از محاکمه در دادگاه نظامی، اعدام کرده بود. تحلیلگران می گویند رهبر جوان کرۀ شمالی در حال پاکسازی حکومت از مخالفان و تصفیه حساب با برخی از شخصیت های ارشد حزب کارگر کمونیست کرۀ شمالی است.

سازمان اطلاعات کرۀ جنوبی در روز بیست و نهم آوریل نیز از اعدام ۱۵ مقام سیاسی در همسایۀ شمالی خود خبر داده بود که در میان آنها یک معاون وزیر نیز دیده می شود. به گفتۀ سازمان اطلاعات کرۀ جنوبی، جرم این معاون وزیر انتقاد از سیاست های جنگلداری این کشور بوده است.

هیون یونگ چول در سال گذشته به عنوان وزیر دفاع کرۀ شمالی منصوب شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله ایران به اسرائیل چشم رهبر کره‌شمالی را باز کرد؛ برآورد کیم از توان موشکی خود و قدرت پدافندی غرب

ایران سفر هیات کره شمالی به تهران برای همکاری نظامی را تکذیب کرد

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟