دوفلو، اقتصاددان فرانسوی برندۀ جایزۀ علوم اجتماعی پرنسس آستوریاس اسپانیا شد

دوفلو، اقتصاددان فرانسوی برندۀ جایزۀ علوم اجتماعی پرنسس آستوریاس اسپانیا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیاد پرنسس آستوریاس اسپانیا جایزه بخش علوم اجتماعی را روز چهارشنبه به «استر دوفلو»، اقتصاددان فرانسوی آمریکایی اهدا کرد. هیات داوران این جایزه را به

آگهی

بنیاد پرنسس آستوریاس اسپانیا جایزه بخش علوم اجتماعی را روز چهارشنبه به «استر دوفلو»، اقتصاددان فرانسوی آمریکایی اهدا کرد.

هیات داوران این جایزه را به پاس تحقیقات خانم دوفلو در زمینه اقتصاد و توسعه و سیاست ها و روش های فقرزدایی اهدا کرد، تحقیقاتی از این قبیل که چرا برنامه های توسعه در کشورهای فقیر اغلب به شکست می انجامد و چرا در برخی موارد با موفقیت همراه است.

استر دوفلو، ۳۸ ساله در حال حاضر در انستیتوی تکنولوژی ماساچوست آمریکا «توسعه اقتصادی» تدریس می کند.

وی در سن ۲۹ سالگی به عنوان جوانترین دانشیار انتخاب شد و انستیتوی تکنولوژی ماساچوست را به این دلیل که بودجه ای ۳۰۰ هزار دلاری و آزمایشگاهی در اختیارش قرار می داد، برگزید.

از استر دوفلو که اغلب تحقیقاتش را در روستاهای هند، غنا و کنیا به انجام می رساند بعنوان برندۀ آتی و احتمالی جایزه نوبل یاد می شود.

وی با روشهای خاص خود فرضیه ها را به چالش می کشد. برای مثال، اینکه آیا دلیل عدم استفاده از تور پشه بند، فقدان آموزش و سواد است؟ خانم دوفلو دریافت که اگر فقرا تورهای پشه بند را مجانی دریافت کنند از آنها استفاده نمی کنند اما وقتی بهایی هرچند بسیار ناچیز در برابر تورها بپردازند، از آنها استفاده می کنند.

خانم دوفلو ۱۵ سال است که ساکن آمریکاست و هنوز هم انگلیسی را با لهجه غلیظ فرانسوی صحبت می کند.

جایزه پرنسس آستوریاس در هشت رشته هنر، علوم اجتماعی، ارتباطات و علوم انسانی، ادبیات، همکاری های بین المللی، پژوهش های علمی و فنی، کنکورد و ورزش به افراد یا نهادهایی که در رشته مربوطه فعالیت های برجسته ای داشته اند تعلق می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند

چگونه انگیزه بیشتری برای دویدن داشته باشیم؟

دویدن چه فوایدی دارد و چرا باعث شادی می‌شود؟