Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آنگلا مرکل در مسکو از مواضع روسیه در ارتباط با کریمه و شرق اوکراین انتقاد کرد

آنگلا مرکل در مسکو از مواضع روسیه در ارتباط با کریمه و شرق اوکراین انتقاد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز یک شنبه برای دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وارد مسکو شد. صدر اعظم آلمان در بدو ورود به مسکو به همراه

آگهی

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز یک شنبه برای دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه وارد مسکو شد.

صدر اعظم آلمان در بدو ورود به مسکو به همراه ولادیمیر پوتین بر سر بنای یادبود سرباز گمنام در مسکو حاضر شد و بمناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم، با تقدیم گل نسبت به قربانیان این جنگ ادای احترام کرد.

همچنین در بعد از ظهر روز یک شنبه، رهبران آلمان و روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو حاضر شدند و به برخی سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

آنگلا مرکل در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: «از زمان انضمام کریمه به روسیه که نقض قوانین بین المللی بود و همچنین درگیری های نظامی در شرق اوکراین، همکاری میان روسیه و آلمان دچار مشکل جدی شده است بخاطر اینکه این مسئله نقض اصول مشترک نظم صلح آمیز اروپاست.»

خانم مرکل همچنین در این کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که آتش بس در شرق اوکراین از سوی جدایی طلبان محترم شمرده نشده است، با این حال آقای پوتین نظر دیگری در این ارتباط ابراز کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: «به نظر من، دلایل زیادی وجود دارد که معتقد باشیم علی رغم مشکلاتی که وجود دارد، پیمان مینسک به هر حال در حال اجراست. بعد از ۱۲ فوریه که مینسک ۲ امضا شد، با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد، شرایط در جنوب شرقی اوکراین آرام تر شده است.»

با آغاز درگیری های نظامی در شرق اوکراین و اقدام روسیه برای ضمیمه کردن کریمه به خاک این کشور، روابط میان روسیه و کشورهای اروپایی به سردی گرایید. با این حال آنگلا مرکل تلاش می کند که علی رغم اختلاف های میان روسیه و اتحادیه اروپا، درهای مذاکره با روسیه را باز نگاه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آموزش ارتش اوکراین توسط نیروهای آمریکایی

ارتش اوکراین: جدایی طلبان هوادار روسیه جان دو سرباز اوکراینی را گرفته اند

سفیران روسیه و اوکراین رو در روی هم در واشنگتن