Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارتش اوکراین: جدایی طلبان هوادار روسیه جان دو سرباز اوکراینی را گرفته اند

ارتش اوکراین: جدایی طلبان هوادار روسیه جان دو سرباز اوکراینی را گرفته اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش اوکراین مدعی است دو نفر از نیروهایش بدست جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین کشته شدند. مرگ این سربازان در حالی است که طرفین درگیری متعهد به

آگهی

ارتش اوکراین مدعی است دو نفر از نیروهایش بدست جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین کشته شدند. مرگ این سربازان در حالی است که طرفین درگیری متعهد به اجرای توافقنامه صلح مینسک هستند، این خبر می تواند آتش تنشها میان جدایی طلبان و ارتش اوکراین را افزایش دهد.

همزمان مقامات روسیه دولت اوکراین را متهم می کنند که توافقنامه صلح مینسک را زیر پا گذاشته است. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از همتایان آلمانی و فرانسوی اش خواسته تا در اینباره روی دولت اوکراین فشار وارد کنند.

ما درباره واقعیتها صحبت می کنیم. باید دولت اوکراین را تحت فشار بگذاریم تا کاملا به تعهدات مندرج در توافقنامه صلح پایبند باشد.”

در سوی دیگر ارتش اوکراین جدایی طلبان هوادار روسیه را متهم می کند که در دو روز گذشته نزدیک به 44 بار به مواضع ارتش اوکراین حمله کرده اند. آندره ای لیسنکو، سخنگوی ارتش اوکراین با اعلام این مطلب کشور روسیه را متهم به حمایت همه جانبه از جدایی طلبان هوادار روسیه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟