سفیران روسیه و اوکراین رو در روی هم در واشنگتن

سفیران روسیه و اوکراین رو در روی هم در واشنگتن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که پارلمان اوکراین روز سه شنبه لایحه پیشنهادی پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری این کشور مبنی بر حضور صلح بانان بین المللی در شرق این کشور را به

آگهی

در حالی که پارلمان اوکراین روز سه شنبه لایحه پیشنهادی پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری این کشور مبنی بر حضور صلح بانان بین المللی در شرق این کشور را به تصویب رساند، سازمان امنیت و همکاری اروپا در واشنگتن در جلسه ای سفیران روسیه و اوکراین را در کنار هم نشاند تا شاید فضای حاکم بر روابط دو کشور را اندکی تلطیف کند.

تلاشی بی نتیجه که در آن هر دو طرف یکدیگر را به خشنوت متهم کردند.

سرگی کیسلیاک، سفیر روسیه در ایالات متحده آمریکا بار دیگر کی یف را به خشونت علیه مردم اوکراین متهم کرد و گفت: «در ارتباط با آنچه بعنوان تجاوز از سوی روسیه معرفی می شود باید گفت در حقیقت این موضوع بیشتر مربوط به دولت اوکراین و علیه مردم این کشور است. من باید به همکارانم توصیه کنم که در نشان دادن آنچه در واقعیت رخ می دهد تحریف نکنند. نیروهای دولتی اوکراین شهروندان را می کشند.»

الکساندر موتسیک، سفیر اوکراین در ایالت متحده آمریکا از این اظهارات خشمگین شد و در پاسخ به ادعای همتای روسش گفت: «این افسانه ای است که کرمیلن آن را پرورانده و با هدف ایجاد مشکل برای اوکراین دائما به آن متوسل می شود. کرملین یک اوکراین مستقل، یک اوکراین دموکراتیک را نمی خواهد.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن رفتار دو نماینده روسیه و اوکراین را چنین توصیف می کند: «اگر اشاره های بدن معنایی داشته باشد، در آن صورت سفیران روسیه و اوکراین در آمریکا نشان دادند که از درک یکدیگر فاصله زیادی دارند. هر دو از نگاه کردن به هم امتناع می کردند و تنها به فشردن دست یکدیگر، آنهم با اکراه بسنده کردند تا شاید فقط حداقلی از نزاکت را رعایت کرده باشند.»

به موجب مصوبه پارلمان اوکراین صلح بانان سازمان ملل متحد در امتداد خط مرزی این کشور و روسیه و در مناطق لوهانسک و دونتسک مستقر خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر بازرگانی دولت بایدن در سفر چین به دنبال چیست؟

پنتاگون: افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس اثر بازدارندگی بر فعالیت‌های مخرب ایران دارد

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند