Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نقش آموزش در عرضه مواد غذایی سالم در جهان

نقش آموزش در عرضه مواد غذایی سالم در جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاه ۲۰۱۵ میلان، کارشناسان را برای مقابله با نگرانی های عمده جهانی درباره عرضه مواد غذایی سالم و کافی برای همه ساکنان زمین بسیج کرده است. چالش

آگهی

نمایشگاه ۲۰۱۵ میلان، کارشناسان را برای مقابله با نگرانی های عمده جهانی درباره عرضه مواد غذایی سالم و کافی برای همه ساکنان زمین بسیج کرده است. چالش اصلی عرضه مواد غذایی پایداری است که از تخریب زمین جلوگیری کند. در این برنامه «جهان آموزش» به این موضوع پرداخته ایم که آموزش چه نقشی می تواند در این زمینه داشته باشد.

رژیم غذایی سالم در مدرسه ای در کشور بوتان

یک مدرسه ابتدایی در بوتان از سال ۲۰۰۹ برنامه تغذیه پایدار را اجرا کرده است. برای کودکانی که از خانواده های فقیر می آیند، غذا مهمتر از آموزش است. پیش از آغاز برنامه تغذیه در مدرسه، عملکرد تحصیلی این کودکان بسیار ضعیف بود اما از زمانی که برنامه تغذیه شروع شده، عملکرد تحصیلی دانش آموزانی که از خانواده های فقیر می آیند، بهتر شده است.

آموزش پرورش سبزیجات به کودکان در پرتغال

کاشت زمین، یک فعالیت آموزشی مهم در مهد کودک و مدرسه ابتدایی پرادو است. دانش آموزان، پرورش سبزیجات، گیاهان و حیوانات را در یک باغ ارگانیک می آموزند. این پروژه که توسط معلمان، دانش موزان و والدین آنها در مهد کودک و مدرسه ابتدایی پرادو پرتغال راه اندازی شده در سال ۲۰۱۴ جایزه بهترین باغ اورگانیک مدارس را دریافت کرد. این جایزه توسط دو انجمن پرتغالی در زمینه کشاورزی بیو به این مدرسه اهدا شده است.

بازگشت به غذاهای محلی در سنگال

دولت سنگال تلاش دارد واردات برنج را کاهش دهد اما تغییر عادت غذایی مردم همیشه کار آسانی نیست. اعضای یک انجمن در سنگال بدنبال توانمندسازی کشاورزان اند. هدف آنها ترغیب به استفاده مجدد از غلات محلی مانند ارزن و لوبیا چشم بلبلی در برنامه غذایی روزانه مردم سنگال است. افزایش تقاضا برای غلات و حبوبات محلی، در کشوری که نیمی از جمعیت اش زیر ۱۸ سال اند و نرخ بیکاری بسیار بالاست، فرصت های شغلی جدیدی برای جوانان ایجاد کرده است.

فکر می کنید مواد غذایی پایدار و آموزش تغذیه مناسب می تواند در دراز مدت، تغییری در جهان ایجاد کند؟ نظرتان را از طریق رسانه های اجتماعی- مجازی با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا جدا خوابیدن زوج‌ها فوایدی هم دارد؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن

پژوهشگران از کشف ریزپلاستیک‌‌ها در بافت آلت تناسلی مردان خبر دادند