Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عربستان متعهد شد بمباران یمن را برای پنج روز متوقف کند

عربستان متعهد شد بمباران یمن را برای پنج روز متوقف کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عربستان سعودی و متحدانش متعهد شده اند تا از روز سه شنبه بمباران یمن را برای پنج روز متوقف کنند. وزیر خارجه سعودیها جمعه در یک کنفرانس خبری با حضور

آگهی

عربستان سعودی و متحدانش متعهد شده اند تا از روز سه شنبه بمباران یمن را برای پنج روز متوقف کنند. وزیر خارجه سعودیها جمعه در یک کنفرانس خبری با حضور جان کری همتای آمریکایی خبر از این آتش بس چند روزه را داد و اظهار امیداوری کرد تا این آتش بس باعث هشیاری حوثیها شود.

عادل الجوبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین خواستار ارسال کمکهای انساندوستانه به یمن شد.

وی گفت: “این یک شانس بزرگ برای حوثیها است تا نشان دهند که برای یمنی ها ارزش قایل هستند، امیدواریم از این فرصت بهترین استفاده برای بهبود وضعیت مردم یمن ببرند.”

همزمان جان کری، رییس سیاست خارجی ایالات متحده شرایط یمنی های را بحرانی خواند و گفت: “ یمن دچار یک فاجعه انسانی است، بسیاری از مردم قربانی کمبود آب و غذا هستند. مشکلات زیادی مردم را تهدید می کند از جمله کمبود نفت و بنزین.”

وزیر خارجه ایالات متحده بدون اشاره به حمایتهای جمهوری اسلامی از یمن، گفت امیدوار است تمامی کسانی که حامی حوثیها هستند از برقراری آتش بس بیشترین بهره را برای ایجاد صلح ببرند.

به گفته سازمان ملل در جریان بمباران هواپیماهای سعودی و متحدانش بیش از ۱۴۰۰ نفر جان باخته اند و هزاران نفر بی خانمان و آواره شده اند. این موضوع باعث شد تا بسیاری از یمنی ها در صنعا پایتخت یمن به این حملات اعتراض کنند و همچنین در خیابانهای تهران نیز صدها تن پس از اقامه نماز جمعه اعتراض خود به حملات سعودیها در یمن را نشان دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌های یمنی و شبه‌نظامیان عراقی مدعی حملات مشترک به بندر حیفا در اسرائیل شدند

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد

حمله موشکی حوثی‌های یمنی باعث آتش گرفتن یک کشتی باری در خلیج عدن شد