Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

متهم احتمالی حادثه مهاباد بازداشت شده است

متهم احتمالی حادثه مهاباد بازداشت شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وضعیت شهر مهاباد که روز پنجشنبه صحنه اعتراض وسیع به مرگ مشکوک یک دختر جوان بود، کماکان غیرعادی گزارش می شود.

به گزارش آژانس خبر رسانی کردستان (کُردپا)، نیروهای امنیتی و پلیس ضدشورش در شهرهای کردنشین مهاباد، بوکان، اشنویه و سقز حضور گسترده ای دارند تا در صورت برپایی هرگونه تجمعی با آن برخورد کنند.

کاربران شبکه های اجتماعی و همینطور رسانه های محلی کردستان، روز دوشنبه اخباری را مبنی بر خودکشی دختری به نام فریناز خسروانی منتشر کردند. به گزارش کُردپا، خانم خسروانی که مهماندار هتل تارای مهاباد بود، برای فرار از تعرض یک کارمند اداره اطلاعات، خود را از طبقه چهارم هتل پایین انداخته و خودکشی کرده است. بنا به برخی گزارش ها، این فرد قرار بوده برای ارتقای درجه هتل تارا به یک هتل پنج ستاره به مدیریت آن کمک کند.

جمعی از شهروندان خشمگین مهاباد سه روز پس از انتشار این خبر با تجمع در برابر محل وقوع حادثه، هتل تارا را به آتش کشیده و با پلیس ضد شورش درگیر شدند. به گزارش خبرگزاری های رسمی ایران به نقل از علیرضا رادفر، معاون استاندار آذربایجان غربی، در جریان این تظاهرات، بیست و پنج نفر از جمله هفت مامور نیروی انتظامی مجروح شدند.

به نظر می رسد متهم اصلی این پرونده، پیش از تجمع پنجشنبه بازداشت شده است.

ابهام در مورد عاملان و انگیزه حادثه

در حالی که گزارش های تائید نشده ای از گسترش اعتراض به این واقعه به دیگر شهرهای استان کردستان منتشر شده است، علت این خودکشی و هویت مقصر یا مقصران احتمالی آن، در هاله ای از ابهام قرار دارد.

خبرگزاری “کُردپا” به نقل از یک فرد نزدیک به مدیریت هتل تارا نوشته است که متهم ارتباطی با نهادهای امنیتی نداشته و خبر تجاوز، صحت ندارد و به علاوه فرد متهم از روز دوشنبه در بازداشت به سر می برد. در همین حال علیرضا رادفر، معاون استاندار آذربایجان غربی، روز جمعه در یک نشست مطبوعاتی ضمن تائید خبر بازداشت متهم احتمالی، با استناد به گزارش پزشکی قانونی، احتمال تعرض جنسی را رد کرده است.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران در گزارشی به نقل از فرماندار مهاباد نوشت: «نیروی انتظامی و دادگستری به شدت مشغول تحقیقات در این خصوص هستند، اسناد و شواهد مربوط به این حادثه، فایل تماس های صوتی جمع آوری شده اند، ولی به علت وجود پاره ای مسائل خانوادگی و شخصی تا کامل نشدن تحقیقات در خصوص پرونده، جزئیات آن را منتشر نمی کنیم چون اصلا اخلاقی نیست.»

در حالی که روز جمعه گزارش هایی از تداوم بازداشت ها در شهر مهاباد مخابره شد، سکوت خانواده فریناز بر حجم ابهام ها می افزاید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد