از منتفی شدن طلاق رییس جمهوری پیشین آلمان تا رزرو اینترنتی تختهای حمام آفتاب در قبرس

از منتفی شدن طلاق رییس جمهوری پیشین آلمان تا رزرو اینترنتی تختهای حمام آفتاب در قبرس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واتیکان؛ پاپ فرنچسکوی با استعداد پاپ فرانچسکو، در ملاقات با تیم بسکتبال «هارلم گلوب تراترز» تلاش کرد توپ بسکتبال را روی نوک انگشتش بچرخاند. این تیم

واتیکان؛ پاپ فرنچسکوی با استعداد

آگهی

پاپ فرانچسکو، در ملاقات با تیم بسکتبال «هارلم گلوب تراترز» تلاش کرد توپ بسکتبال را روی نوک انگشتش بچرخاند.

این تیم ورزشی آمریکایی به مناسبت نودمین سالگرد شکلگیری اش به واتیکان آمده بود. «هارلم گلوب تراترز» به خاطر حرکات نمایشی و آکروباتی با توپ بسکتبال شهرت دارد و نهمین بار بود که به ملاقات پاپ می آمد. آنها به یادبود تأسیس این تیم در دهه ۲۰ میلادی، که دهه ای پر از تنشهای نژادی در زمینه های مختلف از جمله در ورزش بود، پیراهن بسکتبالی با شماره ۹۰ به پاپ هدیه کردند.

سالها، سیاهان حتی حق بازی بسکتبال با سفید پوستها را نداشتند و «هارلم گلوب تراترز» با پیوند دادن ورزش و نمایش، در غلبه بر این تبعیضها سهم داشته است.

پیانیست فلسطینی رنجهای جنگ را می سراید

ایهام احمد، پیانیست فلسطینی، با برگزاری کنسرتی در اردوگاه پناهجویان در یرموک، مصیبتهای جنگ را سرود. این برنامه از طریق اسکایپ برای پناهجویان پخش شد. بعلت سرعت پایین اینترنت، پخش آن با وقفه همراه بود.

منطقه یرموک، در اطراف دمشق، از سال ۱۹۵۷ میلادی موطن فلسطینیانی است که از اسرائیل گریخته اند. این منطقه، این روزها تحت کنترل نیروهای موسوم به «گروه دولت اسلامی» به ویرانه ای تبدیل شده است.

پیانیست جوان این برنامه را با یک کیبورد و پیانوی زهوار در رفته در خیابانهای ویران زادگاه خود، یرموک اجرا کرد. نیروهای موسوم به گروه دولت اسلامی پیانوی او را در روز تولد بیست و هفت سالگی اش شکستند.

http://freemuse.org/archives/10101

احمد در حال حاضر در یک فروشگاه آلات موسیقی کار می کند. این ویدئوی اجرای کنسرت ایهام احمد است که از طریق اسکایپ برای پناهجویان در اردن پخش شد.

قبرس؛ رزرو تختهای حمام آفتاب بصورت آنلاین

شهرداری شهر ساحلی لارناکا، در جنوب شرق قبرس سیستم جدیدی برای استفاده از چترآفتابی و تختهای مخصوص حمام آفتاب ایجاد کرده است. انتظار می رود به این ترتیب، در تابستان آینده، هم درآمد بیشتری از توریسم عاید قبرس شود، و هم مشاغل بیشتری ایجاد شود.

در آخر ماه ژوئن امسال، شهرداری دیگر اجاره ثابتی از شرکتهای خصوصی برای این وسایل دریافت نخواهد کرد، بلکه خود شهرداری سفارش ۲۵۰۰ تخت جدید و۱۲۰۰ چتر آفتابی داده است که متعلق به شهرداری است و علامت شهرداری را خواهد داشت. به گفته یورگوس فرانگسکو، بازرس شهرداری، هزینه اینها حدود ۴۰۰ هزار یورو است و انتظار می رود یک میلیون یورو درآمد عاید شهرداری کند. عایدات پیشین شهرداری از اجاره ای که دریافت می کرد، ۱۲۰هزار یورو بود.

کسانی که به ساحل می آیند برای اجاره هر تخت، ۲ یورو و پنجاه سنت به مأمور شهرداری می پردازند و مأمور آن را روی تبلتش ضبط می کند. معمولا، مردم اول روز حوله ای روی تخت می گذارند تا برای چند ساعت بعد که به ساحل می آیند، برای خودشان جا نگه دارند.

انتظار می رود با این روش جدید نیاز به این کار کمتر شود. شهرداری قصد دارد سیستم را گسترش دهد تا کسانی که به ساحل می آیند بتوانند روی شبکه برای خودشان تخت رزرو کنند.

آلمان؛ سایه سیاست بر زندگی عشقی کریستیان وولف

کریستیان وولف، ریس جمهوری پیشین آلمان و بتینا وولف، همسر سابقش، از هم طلاق نخواهند گرفت. رییس جمهوری ۵۵ ساله، تحت فشار اتهام فساد مالی در سال ۲۰۱۲ از سمت خود کناره گیری کرد. رسانه های آلمان پیامدهای این ماجرا و از دست دادن شغل کریستیان وولف را علت شکست زندگی زناشویی اعلام کردند.

وولف و همسرش بتینا، یکسال پس از استعفای رییس جمهوری پیشین از سمت خود، «توافق نامه جدایی» را امضا کرده بودند. بتینا طی این مدت همراه دو فرزندان در خانه مشترکش با کریستیان وولف، زندگی می کرد. ماجرا از انتشار شایعه هایی در رسانه های آلمان درباره سوء استفاده آقای وولف از مقامش برای منافع شخصی آغاز شد. اتهام وی این بود که در دوران نخست وزیری ایالت نیدرساکسن، به هزینه یک تهییه کننده مشهور که قصد داشته او را تحت تاثیر قرار دهد و برای فیلمش پول جمع آوری کند، با همسرش به سفرهای تفریحی رفته است. از دیگر اتهامات وی استفاده از یک وام کم بهره برای خرید خانه ای به ارزش بیش از ۴۰۰ هزار میلیون یورو عنوان شد.

تا اینکه در فوریه سال ۲۰۱۴، دادگاهی در هانوفر دلایل و شواهد موجود را برای اثبات اتهامات کریستیان وولف ناکافی دانست و به این ترتیب، وی پس از گذشت سه سال، تبرئه شد. حال با بی گناه شناخته شدن رییس جمهوری سابق، طلاق منتفی است و بتینا وولف ۴۱ ساله با همسر سابقش زندگی می کند.

بتینا وولف در این مدت کتابی هم درباره زندگی زناشویی اش با رییس جمهوری پیشین نوشت که سر و صدای زیادی در رسانه های مجازی به پا کرد.

wenigstens Bettina #Wulff nimmt die Arbeit wieder auf. #gdlstreik#kitastreik#Weselsky#Streik

— Micky Beisenherz (@MickyBeisenherz) 6. Mai 2015

Genau der richtige Tag um zu erzählen, dass wir bei zeitonline</a> jeden Tag einen Satz aus diesem Buch vorlesen. <a href="https://twitter.com/hashtag/Wulff?src=hash">#Wulff</a> <a href="http://t.co/Y0LfdGAcZo">pic.twitter.com/Y0LfdGAcZo</a></p>&mdash; Steffi Dobmeier (sdobmeier) 6. Mai 2015

. ### فرانسه؛ رتیل در کوههای ژورا

بنا بر گزارش رسانه های محلی، در ناحیه کوهستانی ژورا در فرانسه، رتیلی پیدا شده است که متعلق به نواحی گرمسیر آمازون است.

آگهی

مقامات محلی می گویند که حدس می زنند این رتیل را کسی به صورت حیوان دست آموز خانگی نگهداری می کرده است و حال، حیوان از محل نگهداری خود فرار کرده است. نگهداری رتیل در فرانسه جرم نیست، اما نیاز به مجوز دارد.

رتیل، گونه ای عنکبوت است و به «جالوت عنکبوت ها» می گویند، قطرش می تواند به ۱۵سانتیمتر برسد و وزنش بیش از ۱۰۰ گرم است، اما این حیوان آن قدر هم خطرناک نیست.

این عنکبوت اینک درآزمایشگاه یکی از موزه های محلی نگاهداری خواهد شد.

اوکراین؛ کهنه سرباز جنگ جهانی دوم در عزای نوه

همزمان با هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم یکی از کهنه سربازان این جنگ، به نام ایوان زالوژنی ویدئویی روی اینترنت قرار داده است که درآن از درد و غرور خود می گوید. او امیدوار بود که بتواند این سالگرد را با نوه خود جشن بگیرد. اما نوه ۲۳ ساله وی که عضو ارتش اوکراین بو، در جنگ علیه شورشیان اوکراین کشته شده است و پدربزرگ ۹۷ ساله اش را تنها و عزادار به جا گذاشت.

زالوژنی می گوید: «رؤیایم این بود که امسال تعطیلی نهم مه، روز پیروزی بزرگ را با نوه ام که ستوان گارد ملی بود، جشن بگیرم. اما او در دفاع از کشورش کشته شد. او اغلب می گفت که مانند پدربزرگش از میهنش دفاع خواهد کرد.»

آگهی

http://www.ansa.it/sito/notizie/cronaca/2015/05/06/papa-gioca-con-pallone-globetrotters_64104f50-b916-4e79-a735-08e74f91a7b4.html”:http://www.ansa.it/sito/notizie/cronaca/2015/05/06/papa-gioca-con-pallone-globetrotters_64104f50-b916-4e79-a735-08e74f91a7b4.html

http://www.alquds.uk/?p=386987

http://gr.euronews.com/2015/05/04/kypros-online-kratiseis-gia-ksaplwstres-krevatakia-ompreles-paralia/

http://www.bunte.de/politik/christian-bettina-wulff-sie-sind-wieder-ein-paar-120732.html

http://www.scotsman.com/news/odd/aldi-receives-delivery-of-11m-of-cocaine-1-3764462

آگهی

http://alexstaniforth.com/blog/what-really-happened/

http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2015/05/06/97001-20150506FILWWW00082-une-mygale-decouverte-dans-le-jura.php

http://www.estrepublicain.fr//actualite/2015/05/06/une-araignee-goliath-decouverte-dans-le-jura

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارزش ین ژاپن به پایین‌ترین حد خود در ۳۴ ساله گذشته نسبت به دلار آمریکا رسید

با حکم دادگاه بریتانیا امکان استرداد جولیان آسانژ به آمریکا دست‌کم درآینده نزدیک منتفی شد

قیمت طلا رکورد تازه‌ای را با امید به کاهش نرخ بهره آمریکا ثبت کرد