Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات بریتانیا؛ سرنوشت فاراژ در گروی حوزه ساوت تنت

انتخابات بریتانیا؛ سرنوشت فاراژ در گروی حوزه ساوت تنت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاید حساس ترین رقابت در انتخابات پارلمانی بریتانیا در حوزه انتخاباتی ساوت تنت باشد. جایی که نایجل فاراژ، رهبر حزب ضد اروپایی یوکیپ از آنجا نامزد شده

آگهی

شاید حساس ترین رقابت در انتخابات پارلمانی بریتانیا در حوزه انتخاباتی ساوت تنت باشد.

جایی که نایجل فاراژ، رهبر حزب ضد اروپایی یوکیپ از آنجا نامزد شده است.

این منطقه با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کند و میزان بیکاری در آن بالاست. بسیاری از ساکنان آن افزایش مهاجرت را دلیل مشکلاتشان می دانند.

یکی از ساکنان با اشاره به مشکل مهاجرت می گوید: «اتفاقی که در کشور ما می افتد این است که ما مجبور به پیش داوری می شویم، ما اینطور نیستیم، همه را دوست داریم. ما برای تعطیلات به خارج از کشور می رویم، اما همه اینها حدی دارد.»

دیگری می افزاید: «از کامرون حمایت می کنم، او کمی بهتر است. حداقل تلاش می کند اوضاع را بهتر کند. او به ما ان امکان را می دهد که سال دیگر در همه پرسی شرکت کنیم.»

خبرنگار یورونیوز می گوید: «شکست نایج فاراژ در انتخابات می تواند هزینه سنگینی برای او داشته باشد. وی گفته است که در صورت شکست، از رهبری حزب کناره گیری می کند.»

اگرچه در انتخابات پارلمان اروپا یوکیپ توانست نسبتا موفق ظاهر شود، اما این انتخابات به منزله محک مهمی بر محبوبیت این حزب ضد اروپایی است.

آقای فاراژ به خبرنگار یورونیوز گفت: «در دو، سه هفته اخیر ما و احزاب بزرگ وقت را صرف این کردیم که بگوییم چرا نباید به دیگر احزاب رای داد. یک سیاست کاملا منفی در این کشور وجود دارد و من فکر می کنم عامل آن، این است که انتخابات یک مرحله ای است. لطفا به من رای دهید. ما مثل بقیه وحشتناک نیستیم. اگر نظام انتخاباتی ما تناسبی و دو مرحله ای بود آن موقع می توانستیم بگوییم به ما رای دهید.»

با اینکه ساوت تنت یکی از مهمترین سنگرهای یوکیپ است، اما آمار نشان می دهد که رهبر این حزب رقابت بسیار نزدیکی با کریگ مک کین لی نامزد محافظه کاران در این منطقه دارد.

مک کین لی پیش از آنکه به محافظه کاران بپیوندد، رهبر حزب یوکیپ بود.

او می گوید: «تنها یک نفر نخست وزیر خواهد شد، دیوید کامرون یا اد میلیبند. تنها حزبی که می تواند دولت را تشکیل دهد، حزب محافظه کار است. ما برای انجام همه پرسی تضمین محکم داده ایم. رای به هر کس دیگری به این معنی است که همه پرسی در کار نخواهد بود.»

آیا نایجل فاراژ که اکنون نماینده پارلمان اروپاست، بار می تواند این موفقیت سیاسی را تکرار کند، یا این انتخابات پایان رهبری او بر حزب یوکیپ را رقم خواهد زد؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

آیا زمین‌لرزه بنیان حزب حاکم ترکیه را نیز لرزاند؟

نظرسنجی‌های انتخابات آلمان؛ سوسیال دموکرات‌ها فاصله خود با حزب مرکل را کم کردند