شمارش معکوس برای آغاز غیرقابل پیش بینی ترین انتخابات بریتانیا

شمارش معکوس برای آغاز غیرقابل پیش بینی ترین انتخابات بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرصت تبلیغات انتخاباتی احزاب بریتانیا تا ساعاتی دیگر به پایان می رسد و بریتانیایی ها فردا پنجشنبه ۷ ماه مه در انتخابات سراسری به پای صندوق های رای می

آگهی

فرصت تبلیغات انتخاباتی احزاب بریتانیا تا ساعاتی دیگر به پایان می رسد و بریتانیایی ها فردا پنجشنبه ۷ ماه مه در انتخابات سراسری به پای صندوق های رای می روند.

روز چهارشنبه و در آخرین فرصت باقی مانده، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا و رهبر حزب محافظه کار به دیدار خانواده ای کشاورز در مید ولز رفت و توانایی های جدی ترین رقیبش، اد میلیبند، را زیر سوال برد.

آقای کامرون گفت: «مردم بهنگام رای دادن بدقت فکر می کنند. معتقدم وقتی آن لحظه حساس فرا رسد، از خود خواهند پرسند آیا می توانم به اد میلیبند و برنامه های اقتصادی اش اعتماد کنم یا می خواهم به برنامه ها تیمی رای دهم که کشور را اداره می کند؟»

اد میلیبند، رهبر حزب کارگر بریتانیا که اصلی ترین رقیب حزب محافظه کار آقای کامرون محسوب می شود و رقابتی شانه به شانه با محافظه کاران خواهد داشت، از مواضع حزبش دفاع کرد. وی گفت: «پس از سالها این شفافترین انتخابی است که پیش پای مردم بریتانیا نهاده شده است. انتخاب بین دولتی محافظه کاری که برای عده ای خاص و مرفه کار می کند و دولتی با حزب کارگر که اولویتش خانواده ها خواهند بود.»

نظرسنجی ها حاکی است حزب ملی گرای اسکاتلند با رهبری نیکلا استورجن ممکن است سومین قدرت بر آمده از دل انتخابات پارلمانی امسال بریتانیا باشد.

حزب لیبرال دموکرات نیک کلگ هم که در دولت ائتلافی کنونی همراه محافظه کاران است احتمالا در معادلات مربوط به تشکیل یک دولت ائتلافی نقشی کلیدی خواهد داشت.

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال پادشاهی بریتانیا، یوکیپ، گفته است اگر کرسی پارلمان را تصاحب نکند، از رهبری این حزب راستگرا کنار خواهد کشید.

بارزترین ویژگی انتخابات سراسری امسال بریتانیا غیرقابل پیش بینی بودن نتیجه آن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«محافظه کاران بریتانیا از کارنامه اقتصادی خود بهره برداری نکردند»

مهاجرت؛ موضوع مهم در مباحث انتخاباتی بریتانیا

رشد اقتصادی در بریتانیا: واقعیت یا افسانه؟