مهاجرت؛ موضوع مهم در مباحث انتخاباتی بریتانیا

مهاجرت؛ موضوع مهم در مباحث انتخاباتی بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موضوع مهاجرت در کانون مباحث انتخابات پارلمانی بریتانیا قرار دارد. جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز در لندن به میان مردم محلۀ «بتنال گرین» رفته و نظر آنها

آگهی

موضوع مهاجرت در کانون مباحث انتخابات پارلمانی بریتانیا قرار دارد. جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز در لندن به میان مردم محلۀ «بتنال گرین» رفته و نظر آنها را در بارۀ این موضوع جویا شده است. به گفتۀ وی، ساکنان این محله از قومیت ها و نژادهای مختلف هستند و سیاست های مهاجرتی مسالۀ اصلی آنهاست.

این محله از دیرباز میزبان مهاجران از تمامی نقاط جهان است. پروتستان های فرانسوی از قدیمی ترین مهاجران هستند که در این محله مستقر شده اند و بیشتر یهودی های شرق اروپا نیز از اوایل قرن نوزدهم این منطقه از لندن را برای اسکان انتخاب کرده اند.

امروزه، از هر سه نفر جمعیت بتنال گرین، یک نفر اهل بنگلادش است. نرخ بیکاری در میان مردم این محله بالاست و به همین دلیل، این محله یکی از فقیرترین مناطق لندن محسوب می شود.

عمر که ۲۸ سال پیش از الجزایر به لندن مهاجرت کرده، معتقد است که باید مهاجران را انتخاب کرد. او می گوید: «باید افراد مناسب را برگزید، ما کسانی را که در کشور مشکل ساز می شوند و کار نمی کنند و بدون دلیل کمک دریافت می کنند، در اینجا نمی خواهیم.»

عبدالراحم نیز معتقد است که افزایش مهاجران بر بیکاری در این منطقه افزوده است. وی می گوید:«این مساله بویژه برای یافتن کار تبدیل به مشکل بزرگی شده است. افراد زیادی در اینجا شغل شان را از دست داده اند فقط برای اینکه مهاجران از دیگر جاهای اروپا می آیند و با حقوق کمتری کار می کنند.»

شهروند دیگری نیز با بیان اینکه نژادپرست نیست و با موضوع مهاجرت مشکلی ندارد، می گوید: «نمی توان به دیگران گفت که به اینجا نیایید چرا که ما به همه با آغوش باز در اینجا خوش آمد می گوییم. ما به این افراد در کشورهای مبدا نیز برای حل مشکلاتی که دارند کمک می کنیم. مشکلاتی مثل زلزله یا از این قبیل، و می گویم که بریتانیا با آنها [مهاجران] است.»

بر اساس تحقیقاتی که به تازگی صورت گرفته، از نظر مردم بریتانیا موضوع مهاجرت سومین معضل بزرگی است که این کشور بعد از مشکلات اقتصادی و بیمه با آن روبروست.

بریتانیا بعد از آلمان و فرانسه، سومین مقصد مهاجران در اروپاست. دیوید کامرون، رهبر حزب محافظکار بریتانیا و نخست وزیر کنونی این کشور درصدد تغییر سیاست کمک های اجتماعی با هدف کاهش ورود مهاجران به بریتانیاست.

جمعیت مهاجران در بریتانیا ۴ میلیون نفر گزارش می شود که ۱۰ درصد از جمعیت این کشور را دربر می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده محافظه‌کار بریتانیایی بخاطر انتساب «اسلامگرایی» به شهردار لندن از حزبش تعلیق شد

رد درخواست تجدید نظر «عروس داعش»؛ دادگاه بریتانیا حکم سلب تابعیت شمیمه بیگم را تایید کرد

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد