شمارش معکوس تا برگزاری انتخابات سراسری بریتانیا

شمارش معکوس تا برگزاری انتخابات سراسری بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمارش معکوس تا آغاز انتخابات سراسری بریتانیا که قرار است روز هفتم ماه مه برگزار شود، آغاز شده است. با وجود رقابت تنگاتنگ میان احزاب، نتیجه نظرسنجی

آگهی

شمارش معکوس تا آغاز انتخابات سراسری بریتانیا که قرار است روز هفتم ماه مه برگزار شود، آغاز شده است.

با وجود رقابت تنگاتنگ میان احزاب، نتیجه نظرسنجی ها نشان می دهد که هیچ حزبی احتمالا بیش از ۴۴ درصد کرسی ها را به دست نخواهد آورد و در نهایت ناچار به تشکیل دولت ائتلافی خواهند بود.

دیوید کامرون قول داده که اگر حزب محافظه کار در قدرت بماند تا سال ۲۰۱۷ همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا را برگزار کند. حزب کارگر به رهبری اد میلیبند هم برگزاری این همه پرسی را در آینده منتفی ندانسته است.

دیوید کامرون، رهبر حزب محافظه کار در تبلیغات انتخاباتی خود در باره چشم انداز تشکیل دولت کارگر هشدار داده و اد میلیبند نیز تاکید می کند که پیروزی محافظه کاران کاهش شدید بودجه بیمارستان ها را در پی خواهد داشت.

نیک کلگ، رهبر حزب لیبرال دموکرات بریتانیا نیز بر این دیدگاه تمرکز دارد که به حزب کارگر نمی توان در مسائل اقتصادی اعتماد کرد و لیبرال دموکرات ها توانسته اند مانع از زیاده روی های حزب محافظه کار شوند.

از نیکلا استورجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند به عنوان شگفتی انتخابات سراسری بریتانیا یاد می شود.

او که نه تنها میان اسکاتلندی ها بلکه میان مردم بریتانیا شخصیتی محبوب است وعده داده به ریاضت اقتصادی پایان دهد و برنامه های خدمات درمانی همگانی را حفظ کند.

مجلس عوام پارلمان بریتانیا ۶۵۰ کرسی دارد، بنابراین یک حزب برای اینکه بتواند بدون نیاز به نمایندگان احزاب دیگر کشور را اداره کند، باید دست کم ۳۲۶ کرسی را در اختیار داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجرت؛ موضوع مهم در مباحث انتخاباتی بریتانیا

رشد اقتصادی در بریتانیا: واقعیت یا افسانه؟

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش