Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نجات بیش از ۶۰۰ مهاجر غیرقانونی در مدیترانه طی دو روز، ایتالیا منتقد شرکای اروپایی

نجات بیش از ۶۰۰ مهاجر غیرقانونی در مدیترانه طی دو روز، ایتالیا منتقد شرکای اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مهاجرانی که در جستجوی آینده ای بهتر از سواحل لیبی دل به دریا می زنند، یا به مقصد نمی رسند یا سرگردان در آبها چشم انتظار می مانند تا کمکی از راه برسد

آگهی

مهاجرانی که در جستجوی آینده ای بهتر از سواحل لیبی دل به دریا می زنند، یا به مقصد نمی رسند یا سرگردان در آبها چشم انتظار می مانند تا کمکی از راه برسد.

تصاویرمنتشر شده در شبکه های اجتماعی عملیات نجات ۹۸ مهاجری را نشان می دهد که ۱۲ روز بدون آب و غذا در میان امواج دریای مدیترانه سرگردان بوده اند، قبل از آنکه پلیس مالت سه شنبه نجاتشان دهد.

ایتالیا، دروازه اصلی ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶۰۰ مهاجر سرگردان را در دریا را نجات داده است.

مهاجران پس از آنکه به ساحل رسیدند باید درخواست خود را برای پناهندگی تسلیم مقام های رسمی کنند.

جراردا پانتالون، فرماندار ناپل در مورد توزیع مهاجران در خاک ایتالیا گفت: «طرح جدیدی در زمینه تقسیم مهاجران در سراسر خاک ایتالیا در حال اجراست. پذیرش مهاجران از بدو ورود توسط مقام های ناپل، پلیس و دیگر نهادهای داوطلب در حال انجام است.»

لیبی، پس از سقوط معمر قذافی و بروز هرج و مرج داخلی و ناآرامی ها به مرکز مهمی برای مهاجران و بازار داغی برای قاچاقچیان انسان تبدیل شده است.

با فرا رسیدن فصل گرما، انتظار می رود مهاجران بیشتری از طریق قایق هایی با کمترین ایمنی و امکانات راه اروپا را در پیش گیرند.

گزارش ها حاکی از آن است که از ابتدای سال جاری میلای بیش از ۱۸۲۰ مهاجر در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا که بیش از دیگر کشورهای اروپایی مشکلات ناشی از هجوم مهاجران را به دوش می کشد بارها خواستار توجه جدی شرکای اروپایی شده است.

در همین ارتباط سوئیس از ضرورت ایجاد یک نظام فراگیر اروپایی برای توزیع برابر مهاجران در کشورهای اروپایی سخن گفته است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در نظر دارد هفته آینده در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد شیوه های مقابله با این بحران سخن بگوید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

تعدادی مهاجر در دقیقه آخر در دریای مدیترانه نجات یافتند

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه