Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استاد زمین شناسی دانشگاه آتن: احتمال وقوع زمین لرزه شدید دیگری در نپال

استاد زمین شناسی دانشگاه آتن: احتمال وقوع زمین لرزه شدید دیگری در نپال
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افتیمیوس لکاس، استاد زمین شناسی از دانشگاه آتن است. او سرپرستی تیمی را برعهده دارد که در حال حاضر همراه با مقام های نپال به بازسازی ساختمان های ویران

آگهی

افتیمیوس لکاس، استاد زمین شناسی از دانشگاه آتن است. او سرپرستی تیمی را برعهده دارد که در حال حاضر همراه با مقام های نپال به بازسازی ساختمان های ویران شده در پی زمین لرزه مشغول هستند.

به اعتقاد او زمین لرزه نپال یکی از مخرب ترین زمین لرزه هایی بوده که تاکنون رخ داده است. او در گفت و گو با یورونیوز تاکید می کند که بر مبنای اطلاعات به دست آمده انرژی متصاعد شده از این زمین لرزه ۷۰۰ برابر بزرگتر از انرژی آزاد شده در هیروشما بوده است.

او که سابقه حضور در محل زلزله در زمان زمین لرزه و سونامی در تایلند و نیز زمین لرزه هاییتی را داشته است، تخمین می زند که این زمین لرزه تمامی منطقه را تحت الشعاع قرار داده و طی ماههای آتی باید در انتظار وقوع زمین لرزه ای شدید در منطقه بود.

او با اشاره به دلایل حضور تیمش در کاتماندو می گوید: «ما به کاتماندو رفتیم. جایی که بیشترین خسارت در آن رخ داد. همه چیز هم در مرکز و هم در حومه شهر تخریب شده است. زمانی که ما رسیدیم، نیروهای امداد کار خود را آغاز کرده بودند.»

گروه زمین شناسی به رهبری آقای لکاس از جمله گروههایی است که از ابتدای زمین لرزه نپال تاکنون در محل حضور دارد.

نقش این گروه فنی ثبت تصاویر واضح از تمامی محل های تخریب شده و در جریان گذاشتن نیروهای سازمان ملل از شرایط زمین لرزه است.

وی می گوید:«مردم بسیار ترسیده اند. برای هفته های اول و یا حتی ماه اول قرار است در فضای باز بمانند و به خانه هایشان باز نمی گردند. بسیاری از مردم در حال حاضر کاتماندو را ترک کرده اند . صف های طولانی مردمی را می بینیم که در انتظار اتوبوس هایی هستند تا آنها را به خارج از پایتخت ببرند.»

با گذشت ۱۰ روز از وقوع زمین لرزه مرگبار نپال همچنان آمار قربانیان در حال افزایش است.

تلفات جانی این زمین لرزه ۷.۸ ریشتری از مرز ۷ هزار نفر گذشته و بیش از ۱۰ هزار تن نیز مجروح شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین لرزه نپال، فاجعه ای بی پایان

سیل ویرانگر در غرب افغانستان حدود ۷۰ کشته بر جای گذاشت

امدادرسانی با هلی‌کوپتر در مناطق سیل‌زده برزیل؛ دست‌کم ۷۵ تن کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند