Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زمین لرزه نپال، فاجعه ای بی پایان

زمین لرزه نپال، فاجعه ای بی پایان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرایط بد آب و هوایی تمامی راههای ارتباطی میان مناطق دور افتاده در شمال پایتخت نپال را قطع کرده است و با گذشت ۱۰ روز نیروهای امداد بین المللی می

آگهی

شرایط بد آب و هوایی تمامی راههای ارتباطی میان مناطق دور افتاده در شمال پایتخت نپال را قطع کرده است و با گذشت ۱۰ روز نیروهای امداد بین المللی می گویند، همچنان اجساد بسیاری در زیر آوار در این مناطق غیر قابل دسترس مدفون هستند.

آمار رسمی ارایه شده از سوی دولت نشان می دهد که زمین لرزه ۲۵ آوریل در این کشور مرگ دستکم ۷ هزار و ۵۰۰ تن را در پی داشته و بیش از ۱۴ هزار تن نیز مجروح شده اند.

نیروهای امداد بین المللی از کشف ۱۰۰ جسد در روستایی در۶۰ کیلومتری شمال کاتماندو خبر دادند. آنها بر این باورند به دلیل قطع راههای ارتباطی با بسیاری از نواحی این روستا همچنان اجساد حدود ۱۲۰ تن دیگر در زیر آوار و برف مدفون مانده اند.

دولت پس از زمین لرزه به دلیل شرایط بد جوی نتوانست تا ۲۴ ساعت هیچ ارتباطی با ساکنان این روستا بگیرد.

دولت نپال مبلغی معادل ۷۰ دلار را در اختیار هر خانواده قرار داده تا بتوانند به زندگی خود ادامه دهند. این اقدام انتقاد ساکنان این روستا را در پی داشته است چراکه آنها این رقم را برای مقابله با این شرایط و بدون امکان خروج از این روستا ناکافی می دانند.

سازمان ملل متحد می گوید، ۸ میلیون از جمعیت ۲۸ میلیون نفری نپال در این زمین لرزه آسیب دیده اند و دستکم ۲ میلیون تن نیز نیاز فوری به مواد غذایی و دارویی طی سه ماه آتی دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

طوفان رمال در هند و بنگلادش چندین کشته به جا گذاشت

سیل ویرانگر در غرب افغانستان حدود ۷۰ کشته بر جای گذاشت