مهاجمان مسلح در حومه دالاس از پا درآمدند

مهاجمان مسلح در حومه دالاس از پا درآمدند
نگارش از Euronews

مهاجمان به کنفرانسی درباره نگاه انتقادی به اسلام در تگزاس توسط نیروهای امنیتی از پا درآمدند. دو مرد مسلح بعداظهر یکشنبه به سوی افسران پلیس مستقر در

مهاجمان به کنفرانسی درباره نگاه انتقادی به اسلام در تگزاس توسط نیروهای امنیتی از پا درآمدند.

دو مرد مسلح بعداظهر یکشنبه به سوی افسران پلیس مستقر در برابر محل برپایی این کنفرانس در گارلند، واقع در حومه شهر دالاس آتش گشودند. در این کنفرانس تعدادی از کاریکاتورهای محمد، پیامبر اسلام به نمایش گذاشته شده بود.

به گزارش اف بی آی، حدود ۲۰ دقیقه پیش از این رویداد توئیتی مرتبط با این حادثه منتشر شده که در آن آمده بود: «من و برادرم سوگند وفاداری به امیرالمومنین یادکرده ایم. خدا ما را به عنوان مجاهدین قبول کند. دعا کنید.» این حساب توئیتری مسدود شده و اف بی آی در حال تحقیق درباره ارسال کننده آن است.

پس از کشته شدن مهاجمان مسلح، گروهی ویژه برای کشف و خنثی بمب احتمالی جاسازی شده در خودروی آنان به محل رویداد اعزام شد. در این خودرو بمب یا مواد منفجره یافت نشد. از سوی دیگر جو هارن، سخنگوی پلیس گارلند اعلام کرد افسر پلیسی که در جریان تیراندازی مجروح شده بود از بیمارستان ترخیص شده است. همچنین پلیس خانه مهاجمان را در فونیکس تفتیش کرده و شبکه خبری ای بی سی نیز گزارش داد که یکی از دو مهاجم به نام التون سیمپسون از سوی اف بی آی زیر نظر بوده است.

مطالب مرتبط