Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زمین لرزه نپال؛ هشدار نسبت به شیوع بیماریهای واگیردار

زمین لرزه نپال؛ هشدار نسبت به شیوع بیماریهای واگیردار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شش هزار کشته و سیزده هزار زخمی آخرین آمار زلزله نپال شش روز پس از وقوع آن است. به جز تلفات گسترده مالی وجانی اکنون مقامات نپالی نگران گسترش بیماریهای

آگهی

شش هزار کشته و سیزده هزار زخمی آخرین آمار زلزله نپال شش روز پس از وقوع آن است. به جز تلفات گسترده مالی وجانی اکنون مقامات نپالی نگران گسترش بیماریهای واگیردار در اردوگاه هایی هستند که آوارگان در آنها پناه گرفته اند.

بیماریهای واگیردا بطور اخص سلامتی کودکان را به خطر انداخته است.

یکی از والدین مقیم در چادرهای مخصوص آوارگان می گوید: “ نگران فرزندانم هستم چرا که اینجا بسیار کثیف است. تنها یک حمام و دستشویی برای تمامی آوارگان در این منطقه وجود دارد. کیفیت غذایمان نیز پایین تر از حد تصور است.” هنوز تخمین دقیقی از خسارات مالی برآورد نشده است اما دولت نپال نیاز به دستکم 3.5 میلیارد یورو برای بازسازی خواهد داشت. در این میان شیوع بیماری سرخک سلامتی بسیاری از کودکان را تهدید می کند.

یکی از مسئولان یونیسف در نپال می گوید باید هر چه زودتر کمپینی برای واکسیناسیون کودکان در مبارزه با سرخک راه اندازی شود. به جز سرخک اسهالهای عفونی ریسک بزرگ دیگری است که جان بسیاری را تهدید می کند. در اردوگاههای مختلف حداقل ایمنی بهداشتی برای کودکان وجود ندارد.

سیستم های آب و فاضلاب کاتماندو پس از زمین لرزه آسیب دیده اند و به همین دلیل آب آشامیدنی شهر سلامت و پاکیزگی اش را از دست داده است و خطر شیوع بیماریهای ناشی از آب آلوده میلونها نفر را تهدید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین لرزه نپال و امیدهایی که رنگ می بازند

کمک رسانی به زلزله زدگان روستاهای نپال به کندی انجام می شود

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال