نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۵ در میلان ایتالیا افتتاح شد

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۵ در میلان ایتالیا افتتاح شد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۵ که رویدادی فرهنگی تجاری است روز جمعه در میلان ایتالیا افتتاح شد. ایتالیا امیدوار است تا با برگزاری این نمایشگاه که شش ماه

آگهی

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۵ که رویدادی فرهنگی تجاری است روز جمعه در میلان ایتالیا افتتاح شد. ایتالیا امیدوار است تا با برگزاری این نمایشگاه که شش ماه ادامه خواهد داشت به اقتصاد در رکوردش رمقی بخشد.

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا در مراسم آغاز نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ که به موضوع تغذیه و غذا اختصاص یافته است گفت:«امروز آغاز فرداست. زمین شاهد عدم تعادل پوچ و مضحکی بین یک میلیارد انسانی است که از گرسنگی می میرند و یک میلیارد دیگر که یا از پرخوری در رنجند یا از تغذیه نامناسب.»

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان هم در مراسم آغاز نمایشگاه در ویدئو کنفرانسی این نمایشگاه را «فرصتی ایده آل برای همبستگی جهانی» خواند.

وی همچنین از تمام کسانی که از اکسپو ۲۰۱۵ دیدن می کنند خواست تا سیمای میلیونها انسان گرسنه را در برابر چشمانشان مجسم کنند.

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۵ میلان با هزینه ۲.۵ میلیارد یورو در مساحتی به وسعت یک میلیون متر مربع برگزار می شود و نمایندگان ۱۴۵ کشور دنیا در آن حضور دارند و ده میلیون بلیط بازدید از این نمایشگاه عظیم به فروش رسیده است.

پیش از آغاز بکار این نمایشگاه چندین مقام ایتالیایی به اتهام فساد مالی در راه اندازی آن بازداشت شده اند.

میلان روز پنجشنبه و در آستانه آغاز بکار اکسپو ۲۰۱۵ شاهد اعتراض دانشجویان به پدیدۀ جهانی شدن بود. گروهی از مخالفان برگزاری این نمایشگاه نیز روز جمعه با پلیس درگیر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

آثار هنرمندان گمنام و سرشناس ایرانی در نمایشگاه «بنیاد فرح پهلوی» در پاریس

«لمس نامناسب» خبرنگار زن؛ اولین ربات انسان‌نمای مرد عربستان جنجال‌ساز شد