درگیری کمونیست ها و ملی گرایان اوکراینی در روز کارگر

درگیری کمونیست ها و ملی گرایان اوکراینی در روز کارگر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چپگرایان اوکراینی در حالی روز جهانی کارگر را در کی یف گرامی داشتند که احتمال دارد با تصویب قانون تازه ای درخصوص ممنوعیت استفاده از نمادهای کمونیسم

آگهی

چپگرایان اوکراینی در حالی روز جهانی کارگر را در کی یف گرامی داشتند که احتمال دارد با تصویب قانون تازه ای درخصوص ممنوعیت استفاده از نمادهای کمونیسم این آخرین فرصت تظاهرات آنان باشد.

قانون منع استفاده از نمادهای کمونیستی به تصویب پارلمان اوکراین رسیده و باید از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شود.

حدود 200 تن از کمونیست های اوکراینی روز جمعه با در دست داشتن پلاکاردهایی در مخالفت با سیاست های دولت در مرکز کی یف تجمع کردند. از سوی دیگر حدود 50 تن از هواداران جریان ملی گرایی نیز که از مخالفان کمونیست ها به شمار می آیند در این محل تجمع کردند. در پی درگیری میان دو گروه نیروهای امنیتی مداخله کرده و به گزارش رسانه های اوکراین 19 تن بازداشت شدند.

همزمان تعدادی از ملی گرایان در برابر جایگاه سابق مجسمه لنین حضور یافتند تا مانع از برپایی تجمع کمونیست ها در این محل شوند.

ولادیمیر ویاتروویچ، مورخ و رئیس موسسه حافظه ملی می گوید: «یکی از مهمترین دلایل اوکراینی ها برای مخالفت با روز کارگر این است که این روز در روسیه به سبک دوران اتحاد جماهیر سوسیالیستی گرامی داشته می شود. اکنون در روسیه، آن دوران گذشته در حال احیا است و این روند با آنچه در اوکراین در جریان است در تضاد است. در اوکراین به شدت آن دوران نکوهش می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب کلیات لایحه «عوامل خارجی» در پارلمان گرجستان؛ اتحادیه اروپا هشدار داد

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است