Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دنیای ورزش: رالی، والیبال ساحلی و دوچرخه سواری

دنیای ورزش: رالی، والیبال ساحلی و دوچرخه سواری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهارمین مرحله مسابقات قهرمانی رالی جهان در آرژانتین کریس میکی ایرلندی فاتح چهارمین مرحله مسابقات رالی قهرمانی جهان شد. این راننده سیتروئن مسیر

آگهی

چهارمین مرحله مسابقات قهرمانی رالی جهان در آرژانتین

کریس میکی ایرلندی فاتح چهارمین مرحله مسابقات رالی قهرمانی جهان شد. این راننده سیتروئن مسیر ناهموار و پر پیچ و خم مسابقه را در ۳ ساعت و ۴۱ دقیقه و ۴۴ ثانیه پیمود تا نخستین قهرمانی را در کارنامه اش ثبت کند. مادس اوستبرگ نروژی و هم تیمی میکی با ۱۸ ثانیه اختلاف نسبت به نفر نخست در جایگاه دوم ایستاد و الفین اوآنس راننده فورد هم به سکوی سوم قناعت کرد.

آندریس میکلسن نروژی و تیری نوویل بلژیکی هم فرمان از دستشان در رفت و با سنگ بزرگی که در کنار جاده بود برخورد کردند تا این مسابقه برایشان زودتر از بقیه تمام شود.

در پایان مرحله چهارم، همچنان سباستین اوژیه فرانسوی با ۸۱ امتیاز در صدر جدول رده بندی کلی قرار دارد.

تور دوچرخه سواری لیژ بستون لیژ

آلخاندرو والورده اسپانیایی فاتح تور دوچرخه سواری یک روزه لیژ بستون لیژ شد. این رکابزن تیم مووی استار تنها چهار روز پس از قهرمانیش در تور والونی موفق به کسب این افتخار شد. او مسیر ۲۵۳ کیلومتری رقابت را در ۶ ساعت ۱۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه رکاب زد.

هوای بارانی و بالا رفتن از تپه های آردن موجب شد تا انرژی زیادی از رکابزنان گرفته شود. وینچنزو نیبالی، قهرمان سال گذشته تور دو فرانس در ۲۰ کیلومتر مانده به پایان مسابقه فرار خود را آغاز کرد، اما نتوانست برتری خود را تا پایان کار حفظ کند. ژولین آلفلیپه، رکابزن جوان فرانسوی دوم و یواکیم رودریگز اسپانیایی هم سوم شد.

مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی جهان

با آغاز فصل گرما مسابقات والیبال ساحلی هم رونق می گیرد.هفته گذشته نخستین رقابت فصل ۲۰۱۵ در چین برگزار شد.

در بخش مردان تیم آلمانی مارکوس بوکیرمان و لارس فاوگین قهرمان شدند. در فینال، این دو والیبالیست آلمانی شگفت ساز شدند و توانستند با پیروزی قاطع در ۲ ست از سد قهرمانان جهان از کشور هلند، آلکساندیر بروویر و روبرت نووسین بگذرند.

در بخش بانوان، کانادا از سد تیم آلمان گذشت و قهرمان شد. جیمی لین و کریستینا والجاس، والیبالیستهای کانادایی با برتری در ۲ ست شانتال لابورور و ژولیا سود آلمانی را شکست دادند. دور بعدی این رقابتها در سوئیس برگزار خواهد شد.

گفتگو با اسطوره شطرنج هند

رقابتهای قهرمانی شطرنج جهان در ارمنستان در جریان است. یورونیوز این فرصت استفاده کرد تا با ویسواناتان آناد یکی از اسطوره های در قید حیات این رشته گفتگو کنیم. او ۵ بار قهرمان جهان شده و در کشورش هند یک قهرمان ملی است.

او ۶ ساله بود که شروع به آموختن و بازی شطرنج کرد.او ۴۰ سال بعد به یکی از اسطوره های این ورزش مبدل شد. او اکنون نفر سوم جهان است و از سال ۱۹۹۸ استاد بین المللی است.

او درباره شطرنج گفت: «واقعا یک شغل است، شغلی که خیلی دوستش دارم. ذهنم همچنان مانند دوران نوجوانی است، زمانی که شطرنج بازی می کردم. عاشق این رشته هستم.»

آگهی

آناد درباره لذت کسب امتیاز ۲۸۰۰ اظهار داشت: « کسب بیش از ۲۸۰۰ امتیاز برای یک بار هم که شده لذت بخش است. بعضی مواقع به این امتیاز نزدیک می شوم، اما در چند رقابت بد بازی می کنم و از این امتیاز فاصله می کیرم.»

آناد معتقد است ورزش شطرنج می تواند بر روح و روان جوانان اثر مثبت بگذارد. او گفت: «در این مدرسه که اسم آن «آکادمی قهرمانان» است باید کارهای زیادی انجام دهیم. در حال حاضر برای دانش آموزان بیش از ۱۷ هزار مدرسه شرایطی را فراهم کردیم که شطرنج بازی کنند.»

او اضافه کرد: «یکی از آموزه های شطرنج فهمیدن این مسئله است که رفتار ما پیامدهایی دارد. کودکان باید این درس را یاد بگیرند و بخاطر بسپارند. تمرین بسیار خوبی است. بر این باورم کودکانی که شطرنج بازی می کنند قادر خواهند بود که جزء بهترین دانش آموزان مدرسه
باشند.»

آشنایی با رقابتهای جهانی موتورسیکلت های سه چرخ

آگهی

موتورسیکلت های سه چرخ با سرعتی بیش از ۲۵۰ کیلومتر حرکت می کنند. در این سرعت نفر دوم باید با حرکتهای مناسبش تعادل موتور را حفظ کند.

نخستین مسابقات قهرمانی جهان در این رشته پس از پایان جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۴۹ میلادی برگزار شد. از آن زمان تا کنون با رشد بی وقفه تکنولوژی روبرو بودیم. این ورزش هم به سهم خود از تازه ترین دستاوردهای علمی در صنعت فلزات و ساخت موتور استفاده کرده تا بتواند شور و هیجان را به بینندگان هدیه کند.
موتور سوار اصلی پشت فرمان وظیفه هدایت وسیله را بر عهده دارد و کمک او که باید در شرایط خوب جسمانی باشد تا با حرکات آکروباتیک تعادل موتور را حفظ می کند.

از سال ۲۰۰۵ میلادی، مسابقات این ورزش در دو بخش تور طلایی به مصافت ۷۰ تا ۸۵ کیلومتر و بخش سرعت به مصافت ۳۵ تا ۴۵ کیلومتر برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تفریح ​​در فضاهای سرپوشیده و روباز در قطر، از صخره‌نوردی تا پارکور

چرا خروس نماد فرانسه است؟

قطر، گامی کلیدی برای هنرهای رزمی ترکیبی در خاورمیانه