Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازگشت تدریجی بازماندگان اروپایی زمین لرزه نپال به کشورهایشان

بازگشت تدریجی بازماندگان اروپایی زمین لرزه نپال به کشورهایشان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکصد تن از بازماندگان بریتانیایی زمین لرزه نپال روز پنجشنبه وارد فرودگاه استنستد لندن شدند. در میان این افراد موجی از هیجان و احساسات وصف نشدنی و

آگهی

یکصد تن از بازماندگان بریتانیایی زمین لرزه نپال روز پنجشنبه وارد فرودگاه استنستد لندن شدند. در میان این افراد موجی از هیجان و احساسات وصف نشدنی و البته حس گریختن از فاجعه ای جریان داشت که تا کنون جان بیش از پنج هزار نفر را گرفته است.

یک تبعه بریتانیا در بازگشت می گوید: “ما خیلی شانس داشتیم که در زمان وقوع زلزله در ساختمانی مستحکم به سر می بردیم و خیلی زود خود را به جایی امن رساندیم. بر خلاف بسیاری از افراد دیگر.”

فرودگاه میلان نیز امروز صبح شاهد فضایی مشابه بود. گروهی از کوهنوردان ایتالیایی در حالی که دو تن از اعضای تیم خود را در این فاجعه از دست داده اند با پروازی از نپال به کشورشان برگشتند.

یکی از اعضای گروه می گوید: “ما شاهد سرازیر شدن بهمنی از سنگ های بزرگ بودیم. دوست من سخره بزرگی را دید و به طور عریزی پشت آن پناه گرفت و توانست جان خود را نجات دهد. من براثر اصابت یک سنگ از ناحیه سر و دست زخمی شدم. دراین لحظات به هیچ چیز فکر نمی کنید. من دعا می کردم. اشک می ریختم. نمیدانم چه بگویم.”

دویست و شش فرانسوی نیز که از این زمین لرزه جان سالم به در برده بودند روز پنجشنبه وارد فرودگاه شارل دو گل شدند.

یکی از بازماندگان فرانسوی با حالی بسیار منقلب گفت: “تا بحال خیلی خودم را نگه داشتم ولی دیگر نمیتوانم تحمل کنم. خیلی به هم ریخته ام. این بیست و سه یا بیست و چهارمین سفر من به نپال بود. من دوستان زیادی آنجا دارم.”

این افراد در بدو ورود به فرانسه مورد استقبال لوران فابیوس وزیر خارجه کشورشان قرار گرفتند. فابیوس ضمن تایید خبر کشته شدن سومین تبعه این کشور در حادثه زمین لرزه نپال تصریح کرد شمار افرادی که هر روز پیدا می شوند در حال افزایش است اما هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت دویست تن دیگر در دست نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام