Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ادامه اعتراض در شهرهای مختلف آمریکا در واکنش به کشته شدن فردی گری

ادامه اعتراض در شهرهای مختلف آمریکا در واکنش به کشته شدن فردی گری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بالتیمور، نیویورک، واشنگتن و چندین شهر دیگر در شرق آمریکا چهارشنبه شب شاهد برپایی تظاهرات در اعتراض به مرگ فردی گری جوان سیاهپوستی بود که هفته گذشته

آگهی

بالتیمور، نیویورک، واشنگتن و چندین شهر دیگر در شرق آمریکا چهارشنبه شب شاهد برپایی تظاهرات در اعتراض به مرگ فردی گری جوان سیاهپوستی بود که هفته گذشته بر اثر خشونت نیروهای پلیس در بالتیمور کشته شد.

تظاهرات چهارشنبه شب در بالتیمور، مرکز ایالت مریلند، علیرغم برقراری مقرارت منع رفت و آمد شبانه که از ده شب تا پنج صبح به اجرا گذاشته شده است به صورت آرام برگزار شد. با این حال به گفته رئیس پلیس بالتیمور در این تظاهرات که بدون درگیری و حادثه خاصی برگزار شد دست کم هجده نفر دستگیر شدند.

تظاهرکنندگان که در میان آنها تعداد زیادی دانشجو و دانش آموز دیده می شد، در شعارهای خود خواهان برقراری عدالت و نیز مجازات نیروهای خاطی پلیس شدند. آنها سیستم حاکم بر پلیس آمریکا را عامل اصلی بروز این خشونت ها معرفی کردند.

کاترین پیو سناتور ایالت مریلند با حضور در میان افراد معترض گفت: “ما آرام نمی نشینیم. ما آرام نخواهیم گرفت تا زمانی که عاملان مرگ فردی گری مجازات شوند. ما خواهان انجام تحقیقاتی کامل و شفاف در مورد اداره پلیس این ایالت و نیز درباره آندسته از نیروهای پلیس هستیم که در ماجرای مرگ فردی گری دست داشته اند.”

در نیویورک نیز چهارشنبه شب صدها تن از ساکنان این شهر از ساعت شش بعد از ظهر در میدان یونیون گردهم آمدند تا نسبت به خشونتهای اخیر نیروهای پلیس اعتراض کنند. دهها تن از شرکت کنندگان در این تظاهرات توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند. تعداد دقیق افراد دستگیر شده از سوی پلیس نیویورک اعلام نشده است.

در تظاهراتی مشابه در واشنگتن دی سی نیز حدود هزار نفر که اغلب آنها را جوانان تشکیل می دادند با تجمع مقابل کاخ سفید خواهان دستگیری و مجازات نیروهای متخلف پلیس شدند. آنها فریاد می زدند: “پلیسهای نژاد پرست باید بروند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرامش نسبی در بالتیمور در دومین شب ممنوعیت رفت و آمد شبانه

بالتیمور، رویارویی فقر و ثروت

اعتراض به جنگ غزه مراسم فارغ‌التحصیلی در دانشگاه میشیگان را تحت الشعاع قرار داد