Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آرامش نسبی در بالتیمور در دومین شب ممنوعیت رفت و آمد شبانه

آرامش نسبی در بالتیمور در دومین شب ممنوعیت رفت و آمد شبانه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در دومین شب اجرای مقررات منع رفت و آمد شبانه در بالتیمور آرامش نسبی به خیابان های این شهر در ایالت مریلند آمریکا بازگشته است. با این حال، هزاران تن

آگهی

در دومین شب اجرای مقررات منع رفت و آمد شبانه در بالتیمور آرامش نسبی به خیابان های این شهر در ایالت مریلند آمریکا بازگشته است.

با این حال، هزاران تن از ساکنان بالتیمور که مرگ مشکوک فردی گری، جوان ۲۵ ساله سیاهپوست در خلال بازداشت توسط پلیس آمریکا را فراموش نکرده اند، روز گذشته در اعتراضی آرام خواستار برقراری عدالت شدند.

این تظاهرات در حالی برگزار شد که ۵۰۰۰ نیروی گارد ملی از دو روز پیش در سطح شهر مستقر شده اند.

لری هورگان، فرماندار ایالت مریلند با ابراز خرسندی از بازگشت آرامش و امنیت به بالتیمور گفت: «تمام کسانی که با آنها در طول روز صحبت می کردم، به غایت از ما تشکر می کردند. آنها از استقرار گارد ملی، آوردن پلیس ایالتی مریلند، بازگشت امنیت و قانون به شهر تشکر می کردند. اگر دوشنبه شب را به خاطر آورید می بینید که شعله های آتش شهر را فرا گرفته بود، خودروها منفجر می شدند، فروشگاه ها غارت می شدند و برخی از خانه های مردم هم طعمه آتش شده بود. مردم از اینکه ما اینجا در کنارشان هستیم خوشحالند.»

همزمان در گوشه ای دیگر از بالتیمور مسابقات بیس بال در استادیومی بدون حضور تماشاچی برگزار شد که خود از وضع امنیتی ویژه این شهر حکایت دارد.

از سوی دیگر ساکنان شهرهای دیگر آمریکا نظیر نیویورک هم با برپایی تظاهراتی مخالفت خود را با خشونت پلیس نسبت به سیاهپوستان نشان دادند.

گفته می شود که مقام های قضایی آمریکا با هدف جلوگیری از تحریک دوباره معترضان، از انتشار عمومی گزارش مرگ فردی گری که قرار است امروز صورت گیرد خودداری کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالتیمور، رویارویی فقر و ثروت

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد

درگیری پلیس با تظاهرات‌کنندگان در استانبول؛اتحادیه‌های کارگری یاد قربانیان ۱ مه ۱۹۷۷ را گرامی داشتند