سربازان فرانسوی به سوء استفاده جنسی از کودکان آفریقای مرکزی متهم شدند

سربازان فرانسوی به سوء استفاده جنسی از کودکان آفریقای مرکزی متهم شدند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با افزایش ۴ میلیارد یورویی بودجه دفاعی فرانسه برای تامین امنیت داخلی و نیز تامین امنیت نظامیان این کشور در خارج از مرزها، روزنامه گاردین

آگهی

همزمان با افزایش ۴ میلیارد یورویی بودجه دفاعی فرانسه برای تامین امنیت داخلی و نیز تامین امنیت نظامیان این کشور در خارج از مرزها، روزنامه گاردین بریتانیا از سوء استفاده جنسی سربازان فرانسوی در جمهوری آفریقای مرکزی پرده برداشت.

گاردین ادعا می کند، آندرس کومپس، از کارکنان سازمان ملل متحد و مستقر در ژنو بخاطر افشای گزارش داخلی این سازمان که به موضوع سوء استفاده جنسی از کودکان پرداخته بود از کار تعلیق شده است.

ظاهراً آقای کومپس در فقدان اقدامی عملی از سوی سازمان ملل متحد در جلوگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان توسط سربازان فرانسوی، گزارش مربوطه را در تابستان سال ۲۰۱۴ میلادی در اختیار دادستانان فرانسوی قرار داده است.

روزنامه گاردین می نویسد لواط، تجاوز و سوء استفاده جنسی از کودکان بین اواخر سال ۲۰۱۳ و اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی در بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی روی داده است.

نظامیان فرانسه دو سال پیش و با هدف پایان دادن به خشونت های ناشی از درگیری های شبه نظامیان مسیحی و شورشیان اغلب مسلمان سلِکا، وارد مستعمره سابق خود جمهوری آفریقای مرکزی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه با اوج‌گیری دوباره کرونا برنامه واکسیناسیون عمومی را آغاز کرد

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند