Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خاطرات دختر جوان اوکراینی متولد شده در نزدیکی چرنوبیل

خاطرات دختر جوان اوکراینی متولد شده در نزدیکی چرنوبیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انجام ناموفق یک رشته آزمایش بر روی رآکتور چهار چرنوبیل، واقع در شمال غرب اوکراین، در ۲۶آوریل سال ۱۹۸۶ میلادی، سبب انفجار و سپس آتش سوزی شد که به

آگهی

انجام ناموفق یک رشته آزمایش بر روی رآکتور چهار چرنوبیل، واقع در شمال غرب اوکراین، در ۲۶آوریل سال ۱۹۸۶ میلادی، سبب انفجار و سپس آتش سوزی شد که به بدترین حادثه هسته ای جهان تبدیل گردید و در فاصله چند روز، جان سی و یک نفر را گرفت.

اولگا زاکرفسکا، عکاس اوکراینی که دو هفته قبل از این حادثه در پریپیات در نزدیکی چرنوبیل از یک پدر کارشناس انرژی هسته ای متولد شده و در کی یف زندگی می کند، در این باره می گوید: “ما در ۲۶آوریل ۱۹۸۶ به مدت یک سال در خانه دوستان و اقواممان در کی یف زندگی کردیم. یک سال بعد ما آپارتمانمان را تحویل گرفتیم. پدرم هم برای ادامه کار به چرنوبیل رفت.”

او می افزاید: “چرنوبیل مدتها بخشی از زندگی روزانه ما و رابطه ما با دولت بود و ما می بایست مرتبط تحت معاینه پزشکی قرار می گرفتیم. من در سن بیست و پنج سالگی ناگهان متوجه شدم که در سایه این حادثه زندگی می کنم برای همین تصمیم گرفتم از خانواده های دیگر اهل چرنوبیل دعوت کنم که با آنها صحبت کنم و عکس بگیرم. بسیاری از همسالان من خانواده و بچه دارند ولی ما همچنان نگران سلامتی مان هستیم. وقتی من جوان بودم پزشکها به من می گفتند که نمی دانند چگونه تشعشعات رادیو اکتیو ممکن است بر روی من تاثیر گذاشته باشد.”

اولگا همچنین میگوید که همه کسانی که در پریپیات به دنیا آمده اند دوست دارند که حادثه چرنوبیل را فراموش کنند و زندگی بهتری را آغاز کنند.

او همچنین می افزاید: “ما در کودکی با رفتار تحقیر آمیز مواجه بودیم. بعضی از پدر و مادرها نمی گذاشتند که فرزندانشان با من و برادرم بازی کنند. آنها فکر می کردند که ما تحت تاثیر رادیو اکتیو قرار گرفته ایم و این پدیده واگیردار است.”

بنابه گفته آژانس بین المللی تحقیق بر روی سرطان، ممکن است تا سال ۲۰۶۵ میلادی، چهار هزار نفر بر اثر سرطان ناشی از تشعشعات رادیو اکتیو حادثه چرنوبیل، جان خود را از دست بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین در بیست و نهمین سالگرد فاجعه چرنوبیل به قربانیان ادای احترام کرد

خطر در کمین نیروگاه اتمی ژاپوریژیا؛ اوکراین و روسیه در «مرحله جدید جنگ» قوای رزمی را تقویت می‌کنند

تجمع در توکیو در مخالفت با ریختن پساب نیروگاه فوکوشیما در اقیانوس