تظاهرات در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان

Access to the comments نظرها
نگارش از Sharam Akhavan
تظاهرات در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان

صدها نفر روز شنبه در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان تظاهرات کردند. دیوان عالی آمریکا از روز سه شنبه مطابقت ازدواج همجنسگرایان با قانون اساسی ایالات متحده آمریکا را بررسی خواهد کرد.

تصمیم نهایی این دیوان احتمالا تا آخر ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

یکی از مخالفان ازدواج همجنسگرایان در برابر کاخ کنگره آمریکا گفت: «همانطور که در انجیل آمده و خداوند می گوید ازدواج بین زن و مرد است و دیوان عالی کشور به هیچ وجه این اختیار را ندارد که آن را دوباره تعریف کند و یا حتی در مورد آن صحبت کند. در قانون اساسی این حق به آنها داده نشده که در اینباره صحبت کنند.»

نمایندگان کلیساهای کاتولیک و ارتدوکس هم در این تجمع حاضر بودند و تاکید کردند که ازدواج فقط پیوندی میان یک مرد و یک زن است.

جوزف کرتز، رییس اسقف های کاتولیک آمریکا گفت: «همانطور که پاپ فرانچسکو گفته است، ازدواج آنقدر چیز زیباییست که ما باید از آن محافظت کنیم. باید از کودکان محافظت کنیم.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن می گوید افکار عمومی آمریکا موافق ازدواج همجنسگرایان است. وی گزارش داد: «شاید مبارزه مدافعان ازدواج سنتی با شکست مواجه شود چرا که اکثریت بزرگی از آمریکایی ها، همانند احکام دادگاههای متعددی در سراسر این کشور، از ازدواج همجنسگرایان حمایت می کنند. دیوان عالی آمریکا هم به احتمال زیاد همان کار را خواهد کرد.»