تظاهرات در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان

تظاهرات در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها نفر روز شنبه در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان تظاهرات کردند. دیوان عالی آمریکا از روز سه شنبه مطابقت ازدواج همجنسگرایان با قانون اساسی ایالات

صدها نفر روز شنبه در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان تظاهرات کردند. دیوان عالی آمریکا از روز سه شنبه مطابقت ازدواج همجنسگرایان با قانون اساسی ایالات متحده آمریکا را بررسی خواهد کرد.

آگهی

تصمیم نهایی این دیوان احتمالا تا آخر ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

یکی از مخالفان ازدواج همجنسگرایان در برابر کاخ کنگره آمریکا گفت: «همانطور که در انجیل آمده و خداوند می گوید ازدواج بین زن و مرد است و دیوان عالی کشور به هیچ وجه این اختیار را ندارد که آن را دوباره تعریف کند و یا حتی در مورد آن صحبت کند. در قانون اساسی این حق به آنها داده نشده که در اینباره صحبت کنند.»

نمایندگان کلیساهای کاتولیک و ارتدوکس هم در این تجمع حاضر بودند و تاکید کردند که ازدواج فقط پیوندی میان یک مرد و یک زن است.

جوزف کرتز، رییس اسقف های کاتولیک آمریکا گفت: «همانطور که پاپ فرانچسکو گفته است، ازدواج آنقدر چیز زیباییست که ما باید از آن محافظت کنیم. باید از کودکان محافظت کنیم.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن می گوید افکار عمومی آمریکا موافق ازدواج همجنسگرایان است. وی گزارش داد: «شاید مبارزه مدافعان ازدواج سنتی با شکست مواجه شود چرا که اکثریت بزرگی از آمریکایی ها، همانند احکام دادگاههای متعددی در سراسر این کشور، از ازدواج همجنسگرایان حمایت می کنند. دیوان عالی آمریکا هم به احتمال زیاد همان کار را خواهد کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری آمریکا قانون ازدواج همجنسگرایان را امضا کرد

گروهی از سناتورهای آمریکایی به چین نسبت به سرکوب اعتراض‌ها هشدار دادند

اعتراضات سراسری در ایران؛ تهدید و وعده رئیسی، ادامه تجمعات شبانه، بازداشت‌های گسترده در کردستان