Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تظاهرات در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان

تظاهرات در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان
Copyright 
نگارش از Sharam Akhavan
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها نفر روز شنبه در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان تظاهرات کردند. دیوان عالی آمریکا از روز سه شنبه مطابقت ازدواج همجنسگرایان با قانون اساسی ایالات

آگهی

صدها نفر روز شنبه در واشنگتن علیه ازدواج همجنسگرایان تظاهرات کردند. دیوان عالی آمریکا از روز سه شنبه مطابقت ازدواج همجنسگرایان با قانون اساسی ایالات متحده آمریکا را بررسی خواهد کرد.

تصمیم نهایی این دیوان احتمالا تا آخر ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

یکی از مخالفان ازدواج همجنسگرایان در برابر کاخ کنگره آمریکا گفت: «همانطور که در انجیل آمده و خداوند می گوید ازدواج بین زن و مرد است و دیوان عالی کشور به هیچ وجه این اختیار را ندارد که آن را دوباره تعریف کند و یا حتی در مورد آن صحبت کند. در قانون اساسی این حق به آنها داده نشده که در اینباره صحبت کنند.»

نمایندگان کلیساهای کاتولیک و ارتدوکس هم در این تجمع حاضر بودند و تاکید کردند که ازدواج فقط پیوندی میان یک مرد و یک زن است.

جوزف کرتز، رییس اسقف های کاتولیک آمریکا گفت: «همانطور که پاپ فرانچسکو گفته است، ازدواج آنقدر چیز زیباییست که ما باید از آن محافظت کنیم. باید از کودکان محافظت کنیم.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن می گوید افکار عمومی آمریکا موافق ازدواج همجنسگرایان است. وی گزارش داد: «شاید مبارزه مدافعان ازدواج سنتی با شکست مواجه شود چرا که اکثریت بزرگی از آمریکایی ها، همانند احکام دادگاههای متعددی در سراسر این کشور، از ازدواج همجنسگرایان حمایت می کنند. دیوان عالی آمریکا هم به احتمال زیاد همان کار را خواهد کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به جنگ غزه مراسم فارغ‌التحصیلی در دانشگاه میشیگان را تحت الشعاع قرار داد

یورش سحرگاهی پلیس آمریکا به دانشگاه کالیفرنیا؛ جو بایدن: آزادی بیان و حکومت قانون باید رعایت شود

خاطره جنگ ویتنام زنده شد؛ معترضان به جنگ غزه ساختمان هامیلتون دانشگاه کلمبیا را تصرف کردند