جنوب قبرس چشم انتظار نتایج انتخابات در شمال این جزیره است

جنوب قبرس چشم انتظار نتایج انتخابات در شمال این جزیره است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالیکه بخش ترک نشین قبرس در حال انتخاب رییس آینده خود می باشد، بخش یونانی نشین یکشنبه عادی و آفتابی را پشت سر گذاشته است. هر چند بسیاری در انتظار

آگهی

در حالیکه بخش ترک نشین قبرس در حال انتخاب رییس آینده خود می باشد، بخش یونانی نشین یکشنبه عادی و آفتابی را پشت سر گذاشته است. هر چند بسیاری در انتظار نتایج انتخابات بخش شمالی قبرس و نگران آینده این جزیره تجزیه شده می باشند.

تحلیلگران سیاسی می گویند برای کاهش دادن به تنشها و ادامه مذاکرات صلح بین دو بخش ترک نشین و یونانی نشین مصطفی اکینجی، نامزد معتدل بهترین گزینه خواهد بود.

یک تحلیلگر سیاسی می گوید: “تنشهای قبرس می تواند انعکاس مهمی در منطقه داشته باشند. اما این بار انتخاب درست مردم شمال می تواند فرصت مناسبی برای صلح و پایان تنشها در قبرس باشد.”

مذاکرات صلح و یکپارچه شدن قبرس در سال ۲۰۱۴ از سر گرفته شد اما ورود ترکیه به آبهای قبرس یونان نشین باعث شد تا جنوب میز مذاکرات را ترک کند.

بسیاری از قبرسیها معتقدند که اگر آقای اروغلو و آناستازیادس، رییس جمهوری قبرس به مذاکرات ادامه دهند نتیجه گیری بسیار کند انجام خواهند شد. اما رییس جمهوری قبرس شانس زیادی برای نتیجه گیری با آکینجی در کوتاه مدت خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممانعت نیروهای سازمان ملل از احداث جاده در مرز دو قبرس؛ ترکیه: غیرقابل قبول است

رسانه قبرسی: یک حمله تروریستی که احتمالا هدف آن اسرائیلی‌ها بود خنثی شد

موساد می‌گوید یکی از نیروهای سپاه پاسداران را در خاک ایران ربوده و از او بازجویی کرده است