شمارش معکوس اندونزی برای اجرای حکم اعدام خارجیهای محکوم به قاچاق مواد مخدر در این کشور

شمارش معکوس اندونزی برای اجرای حکم اعدام خارجیهای محکوم به قاچاق مواد مخدر در این کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقامات قضایی اندونزِی ۹ تن از قاچاقچیان محکوم به اعدام در ۷۲ ساعت آینده به دار آویخته خواهند شد. در میان آنها نام هشت تن دیده می شود که ملیتی

آگهی

به گفته مقامات قضایی اندونزِی ۹ تن از قاچاقچیان محکوم به اعدام در ۷۲ ساعت آینده به دار آویخته خواهند شد. در میان آنها نام هشت تن دیده می شود که ملیتی به جز اندونزیایی دارند.

محکومین به اعدام از استرالیا، برزیل، اتریش، نیجریه و فیلیپین و فرانسه می آیند. اغلب محکومان به جزیره ای مخصوص به محکومین اعدام، مشهور به آلکاتراز اندونزی، منتقل شده اند. برخی از آنها، از جمله دو استرالیایی رییس باند قاچاق و سرژ آتلاوی فرانسوی، از کشورهایی می آیند که حکم اعدام در آنها اجرا نمی شود و دولت فرانسه و استرالیا سعی داشته اند تا به هر روی مانع از اجرای حکم اعدام شهروندانشان شوند.

ادره اولیا، وکیل مجرمان زن فیلیپینی این پرونده پرحاشیه می گوید: “چگونه وجدان دولتها به آنها اجازه می دهد تا جان کسی را تحت لقای قانون بگیرند. کسانی که حتی اتهامات علیه شان ثابت نشده است. چرا اینقدر سریع؟ چرا نمی توان زمان بیشتری منتظر ماند.”

تلاشهای دیپلماتیک استرالیا و فرانسه تاکنون مانع از لغو حکم اعدام نشده است اما دست کم نام سرژ آتلاوی، محکوم فرانسوی، در فهرست اعدامیان ۷۲ ساعت آینده وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟

تولد نادر توله کرگدن سوماترایی در اندونزی امید به حفظ این گونه درحال انقراض را افزایش داد