آیا تمهیدات رهبران اروپا برای نجات مهاجران کافی است؟

آیا تمهیدات رهبران اروپا برای نجات مهاجران کافی است؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران اتحادیه اروپا در مواجه با سیل مهاجران تصمیمات تازه ای اتحاذ کرده اند، سه برابر کردن بودجه عملیات جستجو و نجات، افزایش منابع و شمار کشتی های

آگهی

رهبران اتحادیه اروپا در مواجه با سیل مهاجران تصمیمات تازه ای اتحاذ کرده اند، سه برابر کردن بودجه عملیات جستجو و نجات، افزایش منابع و شمار کشتی های گشت زنی و استقرار مامورانی در خارج از مرزهای اتحادیه از جمله تمهیدات جدید آنهاست.

آیا این تمهیدات کافی است؟ جما پارکین، سخنگو ‘بنیاد کودکان را نجات دهید’ در پاسخ به این سوال می گوید: «اروپا برای این که وجه اخلاقی خود را حفظ کند با افزایش ظرفیت جستجو و نجات و نیز سه برابر کردن بودجه عملیات ترایتون قدمی کوچک برداشت اما موضوعات مربوط به وسعت منطقه عملیات، ظرفیت عملیات جستجو و نجات و اولویت امر جستجو و نجات به کنترل مرزی، عاری از شفافیت بود.»

لوینگتن، ناخدای یک کشتی باری، با خانم پارکین هم رای است. وی می گوید اگر محدوده عملیات اتحادیه اروپا در نجات مهاجران به ۳۰ مایل محدود گردد، تاثیر چندانی نخواهد داشت چرا که بیشتر حوادث فراتر از این محدوده اتفاق می افتد.

کاپیتان لوینگتن با خدمه کشتی باری خود جان ۴۲۷ مهاجر سرگردان در آب های دریای مدیترانه را رهانده است.

وی می افزاید:«عملیات نجات مهاجران باید ادامه یاید. شاید از ما کمک خواسته شود یا نشود، باید کاری کرد و امر نجات مهاجران را به کشتی های تجاری واگذار نکرد.»

مهاجران غیرقانونی و سرگردانی که از امواج و آفتاب سوزان دریای مدیترانه جان بدر می برند اغلب به ساحل ایتالیا می رسند. دشواری های کاریابی و بالاتر از آن مواجه با واقعیت های قارۀ سبز، مرحله دیگر رویارویی با ‘مدینه فاضلۀ’ آنها، اروپا، است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی