Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعتراض در انگلستان به دولت های اروپایی در مواجه با مسئله نجات مهاجران

اعتراض در انگلستان به دولت های اروپایی در مواجه با مسئله نجات مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مهاجرانی که از فقر و جنگ در آفریقا و خاورمیانه می گریزند هر روز از سواحل لیبی و آفریقا و با هدف رسیدن به سواحل اروپا خود را به امواج پرتلاطم دریای

آگهی

مهاجرانی که از فقر و جنگ در آفریقا و خاورمیانه می گریزند هر روز از سواحل لیبی و آفریقا و با هدف رسیدن به سواحل اروپا خود را به امواج پرتلاطم دریای مدیترانه می سپارند.

گارد ساحلی ایتالیا تنها در روز چهارشنبه بیش از ۵۰۰ مهاجر سرگردان در دریا را نجات داده است، اما صدها مهاجر دیگر در چند روز اخیر طعمه امواج شده اند.

همزمان، ساکنان والِتای مالت و اعضای گروه های امداد با نهادن دسته های گل در ساحل، یاد ۲۴ مهاجری را که اجسادشان از آب گرفته شده است، گرامی داشتند.

اجسادی که از آب گرفته شده اند جزو حدود ۹۰۰ مهاجری هستند که گمان می رود همگی در مرگبارترین حادثه ای که روز یکشنبه برای شناور مهاجران روی داد، جان سپرده اند.

یک افسر نیروهای مسلح مالت می گوید:«با این امید که تا جایی که بتوانیم مهاجران بیشتری را نجات دهیم عازم شدیم اما متاسفانه کاملا به موقع به محل نرسیدیم. کاملا سرخورده و ناراحتیم و این را در سیمای تمام پرسنل می بینید. تنها توانستیم اجساد را از آب بگیریم.»

گروهی نیز در برایتون انگلستان و به ابتکار سازمان عفو بین الملل نسبت به عدم نجات صدها مهاجر توسط دولت های اروپایی و با این شعار اعتراض کردند:«اجازه ندهید مهاجران غرق شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر ایتالیا خواستار مبارزه با قاچاق انسان از شمال آفریقا شد

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی

آرزوی مهاجران در کاله: رسیدن به بریتانیا به هر قیمتی