Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر ایتالیا خواستار مبارزه با قاچاق انسان از شمال آفریقا شد

نخست وزیر ایتالیا خواستار مبارزه با قاچاق انسان از شمال آفریقا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان پارلمان ایتالیا روز چهارشنبه در رم به احترام بیش از هشتصد تن از مهاجران غیرقانونی جان باخته در حادثه واژگون شدن یک کشتی در آب های مدیترانه

آگهی

نمایندگان پارلمان ایتالیا روز چهارشنبه در رم به احترام بیش از هشتصد تن از مهاجران غیرقانونی جان باخته در حادثه واژگون شدن یک کشتی در آب های مدیترانه یک دقیقه سکوت کردند.

حادثه واژگون شدن کشتی حامل مهاجران، روز یکشنبه روی داد و هنوز شمار دقیق جان باختگان روشن نیست. ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا در جمع نمایندگان پارلمان سخنرانی کرد و به ضرورت اتخاذ سیاست هایی برای مبارزه با قاچاق انسان با توجه به افزایش بحران در شمال آفریقا اشاره کرد.

آقای رنتزی گفت: «وقتی که انسانی در خطر از دست دادن جان اش است، وقتی کسی زندگی اش را به خاطر حق فرار از وضعیتی که در آن سر انسان ها را می برند به خطر می اندازد، تشویق به ماندن در آن کشورها صرفا با اعلام اصول ممکن نیست. لازم است که دفاتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل فعال شوند این کاری است که در نیجر و سودان و به وسیله مداخله در این سرزمین ها صورت گرفته است.»

دولت ایتالیا برای اقامت موقت هر مهاجر، روزانه ۳۴ یورو و ۶۰ سنت هزینه می کند. این رقم سالانه چیزی در حدود ۵۰ میلیون یورو است.

در پی افزایش ناآرامی در لیبی و فقدان ثبات سیاسی و اقتصادی در شمال آفریقا، موج تازه مهاجرت از مسیر دریا به اروپا با افزایش شمار مرگ و میر در آب های مدیترانه همراه بوده است. این مهاجرت غیرقانونی بوسیله کشتی و قایق های غیراستاندارد که بیش از ظرفیت مجاز سرنشین حمل می کنند صورت می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی

آرزوی مهاجران در کاله: رسیدن به بریتانیا به هر قیمتی

پیروزی تفکر چپ در بریتانیا و فرانسه؛ تاثیر حاصل‌جمع واقع‌گرایی و ترقی‌خواهی بر مناسبات اروپا