Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جنگ اسپورت آکورد و کمیته بین المللی المپیک

جنگ اسپورت آکورد و کمیته بین المللی المپیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نشست روز دوشنبه مجمع عمومی «اسپورت آکورد» (سازمان بین المللیِ دربرگیرنده تمام فدراسیون های ورزشی جهان) در سوچی روسیه با حواشی متعددی همراه شد. اکثر

آگهی

نشست روز دوشنبه مجمع عمومی «اسپورت آکورد» (سازمان بین المللیِ دربرگیرنده تمام فدراسیون های ورزشی جهان) در سوچی روسیه با حواشی متعددی همراه شد.

اکثر رسانه های ورزشی دنیا از این نشست با عنوان «جنگ علنی» بین ماریوس ویزر، رییس اسپورت آکورد و توماس باخ، رییس کمیته بین المللی المپیک یاد کردند.

ماریوس ویزر که همزمان ریاست فدراسیون بین المللی جودو را نیز برعهده دارد، با انتقادی بیسابقه از سیاست های کمیته بین المللی المپیک و متهم کردن این نهاد به نادیده گرفتن استقلال اعضای جامعه ورزش، گفت: «همواره بر این بودم تا همکاری سازنده ای را با کمیته بین المللی المپیک و شخص باخ برقرار کنم. همکاری ای بر مبنای احترام به بازی های المپیک، اعضایش و ارزش هایی که من بدانها معتقدم. اما متاسفانه این موضوع هیچگاه رنگ حقیقت بخود نگرفت. پیشنهادهای متعددی به نفع فدراسیون های بین المللی و اسپورت آکورد ارائه دادیم ولی هیچوقت واکنش مثبتی دریافت نکردیم.»

انتقادی که بلافاصله توماس باخ را به واکنش واداشت و آنرا صرفا بازتاب نظرات شخصی رییس «اسپورت آکورد» برآورد کرد.

او گفت: «چیزی که همه ما به آن نیازمندیم، اعتبار است و این اعتبار بدست نمی آید مگر از راه اتحاد در عین حفظ تنوع. این یعنی احترام گذاشتن و از این جهت همه شما را دعوت می کنم تا نظرات گوناگون، طرح های متنوع و اهدافی را که دنبال می کنید به بحث بگذارید ولی در نهایت برای پیشبرد و رشد ورزش و برخورداری از جامعه ای بهتر از راه ورزش، اتحاد داشته باشید.»

طبق آخرین گزارشها از سوچی، فدراسیون های دو و میدانی و تیراندازی اعلام کرده اند به همکاری خود با «اسپورت آکورد» خاتمه خواهند داد و پانزده فدراسیون دیگر نظیر فیفا و فینا با امضای نامه ای، مخالفت خود را با مواضع مسئولان اسپورت آکورد اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟