Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش واژگونی کشتیها و کشته شدن مهاجران غیرقانونی در مدیترانه

افزایش واژگونی کشتیها و کشته شدن مهاجران غیرقانونی در مدیترانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین آمار مربوط به اجساد گرفته شده از کشتی حامل حدود هفتصد مهاجر غیرقانونی که در فاصله شنبه شب تا یکشنبه در آبهای میان لیبی و ایتالیا غرق شد، از

آگهی

آخرین آمار مربوط به اجساد گرفته شده از کشتی حامل حدود هفتصد مهاجر غیرقانونی که در فاصله شنبه شب تا یکشنبه در آبهای میان لیبی و ایتالیا غرق شد، از کشته شدن 24 نفر و نجات یافتن 28 نفر دیگر حکایت دارد.

این در حالی است که گمان می رود بقیه هفتصد سرنشین این کشتی جان خود را از دست داده باشند.

همزمان گارد ساحلی ایتالیا از کشتیهای حمل کالا خواسته به کمک یک کشتی دیگر حامل سیصد مهاجر بشتابند.

یکی از امدادگران با بیان این که طی یک هفته گذشته یک هزار نفر در دریای مدیترانه جان سپرده اند، می گوید: “ این میزان تقریبا معادل تلفات کشتی تایتانیک و سی و یک برابر تلفات کشتی کاستا کونکوردیا است. اگر اتحادیه اروپا ماموران امداد و جستجوی خود را در آنجا مستقر کرده بود، این تراژدی اتفاق نمی افتاد.”

یک امدادگر غنایی که خود قبلا یک مهاجر غیرقانونی بوده، با تاکید بر این امروز روز پرخطر و سختی است، می گوید: “به خطر انداختن زندگی تان در این راه کار ساده ای نیست. من به خواهران و برادرانم توصیه می کنم که بجای این که از این دریا عبور کنند برگردند زیرا این دریا واقعا پر خطر است.”

همزمان، بر اثر غرق شدن یک قایق چوبی دیگر حامل دهها مهاجر غیرقانونی در سواحل جزیره رودس یونان، سه نفر کشته، سی نفر زخمی شده و نود و سه نفر هم نجات داده شدند.

ملیت این مهاجران سوری، اتیوپیایی و اریتره ای عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه

مقابله با ورود آوارگان در آبهای مدیترانه