هشدار ماریودراگی به یونان برای تدوین یک برنامه سیاسی قوی

هشدار ماریودراگی به یونان برای تدوین یک برنامه سیاسی قوی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رییس بانک مرکزی اروپا به دولت یونان هشدار داد که چنانچه این کشور خواهان ادامه یافتن روند اعطای کمکهای بین المللی است، باید هرچه سریعتر به امور مالی

رییس بانک مرکزی اروپا به دولت یونان هشدار داد که چنانچه این کشور خواهان ادامه یافتن روند اعطای کمکهای بین المللی است، باید هرچه سریعتر به امور مالی خود سروسامان دهد.

آگهی

یونان تا نیمه ماه مه فرصت دارد که برنامه ای جدید و قانع کننده در زمینه انجام اصلاحات و نحوه هزینه سازی بودجه عمومی به اتحادیه اروپا ارایه دهد.

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا در نشست بهاره صندوق بین المللی پول گفت: «کار بیشتر، امروز به کار بیشتر نیاز است و این یک ضرورت است. بطور کلی با یک برنامه سیاسی قوی می توان رشد، عدالت، ثبات مالی و ثبات اقتصادی را بوجود آورد. اینها چهار هدف اصلی در یک برنامه سیاسی هستند و برای رسیدن به این چهار هدف، وجود یک روند سیاسی قوی و گفتگو، ضروری است.»

مقامات یونانی در تلاشند با دریافت وامی به مبلغ پانزده میلیارد یورو از دو کشور خارج از اتحادیه اروپا، یعنی روسیه و چین و در قالب سرمایه گذاریهای مشترک، بودجه لازم برای انجام اصلاحات را تامین کنند.

آنها امیدوارند بتوانند در قبال سرمایه گذاری چین در بندر «پیره» یونان و خط آهن این کشور، از پکن وامی ۱۰ میلیارد یورویی دریافت کنند و همکاری در پروژه «گازدوک» کشور روسیه نیز کمک مالی حدود ۵ میلیارد یورو برایشان به ارمغان آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مدیریت ثروت» شغل چند میلیارد دلاری جدید؛ چگونه از ثروت دیگران پول دربیاوریم؟

رهبران ارشد مالی گروه هفت نسبت به «خطرات تبادلات غیرقانونی» با ایران هشدار دادند

پارلمان اروپا ملاک پایبندی به حقوق بشر را برای شرکت‌های مالی اعمال می‌کند