داعش مسئولیت انفجار انتحاری در جلال آباد افغانستان را به عهده گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
داعش مسئولیت انفجار انتحاری در جلال آباد افغانستان را به عهده گرفت

در پی انفجار بمب در جلال آباد افغانستان که منجر به مرگ دست کم ۳۳ تن شد، اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان گفت که گروه موسوم به «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفته است.

شهیدالله شهید، سخنگوی اخراجی طالبان در پاکستان که چند ماه پیش با داعش بیعت کرد، در یک تماس تلفنی تایید کرد که شبه نظامیان این گروه پشت عملیات در جلال آباد هستند.

در صورت تایید این خبر، حمله انتحاری روز شنبه نخستین عملیات مرگبار گروه داعش در خاک افغانستان شمرده می شود.

این حمله در برابر یک بانک در جلال آباد افغانستان در استان شرقی ننگرهار در ۱۵۰ کیلومتری شرق کابل به وقوع پیوست و ۳۳ کشته و بیش از یکصد مجروح بر جای گذاشت.

این انفجار شنبه ساعت هشت صبح بوقت افغانستان در صف یک بانک و هنگامی رخ داد که بسیاری از کارمندان دولت در انتظار دریافت حقوق ماهیانه خود بودند.

یک افسر ارتش افغانستان که در این حادثه مجروح شده است گفت: «من حقوقم را دریافت کرده بودم و در صف نبودم. سپس یک موتورسیکلت رسید و فکر می کنم یک مرد که کت و شلوار پوشیده بود به سوی جمعیت رفت و خود را منفجر کرد. من صدای دو انفجار را شنیدم و پس از آن نمی دانم چه اتفاقی افتاد.»

گروه طالبان که معمولا پشت چنین حملات خونین است، این بار مسئولیت حمله جلال آباد را رد کرده و ذبیح الله مجاهد، سخنگوی آن این اقدام را به شدت محکوم کرده است.