Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سخنگوی عملیات طوفان قاطع: مبارزه با القاعده هدف ما نیست

سخنگوی عملیات طوفان قاطع: مبارزه با القاعده هدف ما نیست
Copyright 
نگارش از امید لهبی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برغم پیشروی نیروهای القاعده در یمن، سخنگوی عملیات "طوفان قاطع" تاکید کرد که مبارزه با القاعده و داعش از اهداف عملیات نیست.

آگهی

حمله هوایی عربستان سعودی و متحدانش به یمن وارد بیست و سومین روز خود شد.

بامداد جمعه در جریان بمباران شهرهای غربی یمن دست کم سی و شش نفر کشته شدند. یک پمپ بنزین نیز در استان عمران هدف حمله قرار گرفت.

همچنین گروه انصار الشریعت، وابسته به القاعده کنترل فرودگاه شهر المکلا را در اختیار گرفتند. نیروهای قبیله ای نزدیک به القاعده نیز میدان نفتی همین منطقه را اشغال کردند.

با این وجود، سخنگوی نیروهای ائتلاف، مبارزه علیه گروههای تندرو را در اولویت ندانست و گفت: «اهداف عملیات “طوفان قاطع” از پیش مشخص شده و مبارزه با القاعده و داعش در میان این اهداف ذکر نشده است. همه می دانند که یک ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق و سوریه تشکیل شده که عربستان و برخی از کشورها در آن حضور دارند.»

در همین حال، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز راه حل بحران یمن را مذاکره بین گروههای یمنی دانست و گفت: «باید بین گروههای مختلف یمنی گفتگو شود. گفتگویی که با مشارکت یمنی ها صورت بگیرد. دیگران نباید در این گفتگوها مشارکت کنند. این گفتگوها نه مذاکره بین یمنی ها و کشورهای خارجی است و نه مذاکره میان کشورهای خارجی با یکدیگر.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات اخیر یمن از نگاه کارشناسان یورونیوز

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟