Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شهر رمادی و پالایشگاه بیجی در خطر سقوط قرار دارند

شهر رمادی و پالایشگاه بیجی در خطر سقوط قرار دارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نبردها میان داعش و ارتش عراق در اطراف شهر رمادی، مرکز استان انبار ادامه دارد و گفته می شود نیروهای گروه دولت اسلامی علاوه بر تصرف چندین روستا در

آگهی

نبردها میان داعش و ارتش عراق در اطراف شهر رمادی، مرکز استان انبار ادامه دارد و گفته می شود نیروهای گروه دولت اسلامی علاوه بر تصرف چندین روستا در نزدیکی این شهر، یک پایگاه نظامی را نیز در اختیار گرفته اند.

ائتلاف هوایی علیه داعش مواضع این گروه اسلامگرا را در اطراف این شهر بمباران کرده اما به گزارش خبرگزاری ها و به نقل از مردمی که از این شهر می گریزند، مردان مسلح داعش به دروازه های شرقی رمادی رسیده اند.

استان انبار در غرب عراق قرار دارد و یکی از نخستین مناطقی است که به تصرف داعش در آمده است. کنترل کامل این استان به دلیل داشتن مرزهای طولانی با اردن، عربستان و سوریه برای گروه دولت اسلامی اهمیت زیادی دارد. شهر رمادی در غرب بغداد پایتخت این کشور قرار گرفته و کنترل کامل این استان راه داعش برای پیشروی به سمت بغداد را نیز می گشاید.

همزمان، درگیری ها در اطراف پالایشگاه بیجی در شمال استان انبار ادامه دارد. نیروهای داعش بیش از ۱۰ ماه است که تلاش می کنند این منطقۀ استراتژیک را به تصرف خود درآورند اما با مقاومت نیروهای نظامی دولتی روبرو هستند. با اینحال گفته می شود اعضای مسلح داعش توانسته اند به این پالایشگاه وارد شده و بخش هایی از آن را به کنترل خود درآورند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از یک مقام دولتی که نخواست نامش فاش شود، بخش حمل و نقل، چندین خیابان و سرویس های تولیدی این پالایشگاه در اختیار داعش قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد با داعشی ها در بیجی؛ بزرگترین پالایشگاه عراق

گامهای باقیمانده تا توافق نهایی بر سر برنامه هسته ای ایران

دوازده سال کشمکش هسته ای ایران و غرب