Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اوباما در دیدار با عبادی اشاره ای به کمکهای تسلیحانی به عراق نکرد

اوباما در دیدار با عبادی اشاره ای به کمکهای تسلیحانی به عراق نکرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق روز سه شنبه با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد. در این دیدار، باراک اوباما از کمک بشردوستانه ۲۰۰

آگهی

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق روز سه شنبه با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد. در این دیدار، باراک اوباما از کمک بشردوستانه ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا به عراق خبر داد اما اشاره ای به کمک های نظامی و تسلیحاتی به بغداد نکرد.

آقای عبادی می گوید مهمترین دغدغه دولتش احیای تمامیت ارضی عراق است، موضوعی که باراک اوباما نیز بر آن تاکید کرد و افزود نیروهای خارجی باید به حاکمیت عراق احترام بگذارند.

دنیس ناتالی، از دانشگاه دفاع ملی در خصوص وضعیت نابسامان عراق می گوید:«مبارزه با داعش ادامه می یابد، مشکلات ناشی از داعش بر مناطق، منابع و درآمدها تاثیر سوء گذاشته است. چگونه می توان کشوری پر از شبه نظامیان را سامان داد؟ چگونه می توان جمعیت را در مناطق دوباره اسکان داد، جایی که در آن همسایگانشان آنها را قتل عام کرده اند و یا بالعکس.»

باراک اوباما همچنین روابط نزدیک تهران و بغداد را با توجه به دو فاکتور همسایگی و سنت های مشترک قابل فهم دانست.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از واشنگتن می گوید: «عبادی بر خلاف سلف خود مالکی از حسن نیت قابل توجه دولت اوباما به خود برخوردار است. با این حال، عراق هنوز با سوالات مهمی روبروست؛ مبارزه با داعش، چگونگی ادارۀ شبه نظامیان هوادار ایران و چگونگی جبران کسری بودجه چند میلیارد دلاری.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

تصاویری از فرود اضطراری یک هواپیما در بزرگراهی در ایالت ویرجینیا

محافظان نوه جو بایدن به سمت سارقان خودرو تیراندازی کردند