Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نجات ۶ هزار مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه

نجات ۶ هزار مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود شش هزار مهاجر غیرقانونی طی پنج روز از میان امواج دریای مدیترانه توسط گارد ساحلی جنوب ایتالیا نجات یافته اند. گزارش ها حاکی است چهارصد مهاجر که

آگهی

حدود شش هزار مهاجر غیرقانونی طی پنج روز از میان امواج دریای مدیترانه توسط گارد ساحلی جنوب ایتالیا نجات یافته اند.

گزارش ها حاکی است چهارصد مهاجر که قصد داشتند از لیبی خود را به اروپا برسانند سه شنبه شب غرق شده و جان باخته اند. قایق آنان حدود ۵۵۰ مهاجر را از لیبی حمل می کرد.

مهاجران غیرقانونی عمدتا از کشورهای شمال آفریقا برای رساندن خود به اروپا سوار بر قایق و کشتی هایی می شوند که بیش تر از ظرفیت خود مسافر حمل می کنند.

یکی از شهروندان شهر بندری کوریلیانو کالابرو در جنوب ایتالیا می گوید: «ما از دولت ایتالیا می خواهیم که در رابطه با این مهاجران به ما کمک کند. نه به این دلیل که ما نژادپرست هستیم بلکه ما امکانات نداریم و وسائل کافی را برای کمک به کسانی که به اینجا می آیند نداریم.» شهروند دیگری نیز گفت: «من برای این مردم بیچاره متاسفم زیرا از کشورهایی می آیند که در جنگ هستند ولی به نظرم شهرما نمی تواند از آنان استقبال کند. من شهروند کوریلیانو هستیم و بیش از دو سال بیکار بوده ام. به زودی مجبور خواهم شد که اینجا را ترک کنم.»

سازمان بین المللی مهاجرت در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای سالجاری میلادی بیش از پانصد تن از این مهاجران در دریای مدیترانه جان باخته اند. ایتالیا برای مهاجران کشورهای درگیر بحران شمال آفریقا دروازه ورود به اروپا است و این در حالی است که با توجه به شرایط اقتصادی به نظر نمی رسد آنان در قاره سبز با استقبال دولت ها رو به رو شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیترانه، قربانگاه پناهجویان آفریقایی

مرگ ۴۰۰ پناهجوی دیگر در آبهای مدیترانه

مهاجران از میان امواج ساحل سیسیل نجات یافتند