Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدیترانه، قربانگاه پناهجویان آفریقایی

مدیترانه، قربانگاه پناهجویان آفریقایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تفصیلی در میان پانصد مهاجری که روز یک شنبه ۲۳ فروردین به جزیره سیسیل در پورتو امپه دوکله رسیدند، تعدادی کودک دیده می شد. بیشتر این افراد از

آگهی

گزارش تفصیلی

در میان پانصد مهاجری که روز یک شنبه ۲۳ فروردین به جزیره سیسیل در پورتو امپه دوکله رسیدند، تعدادی کودک دیده می شد. بیشتر این افراد از کشورهای اریتره و سومالی آمده بودند. بر اساس نظر سازمان صندوق نجات کودکان، بیش از نیمی از این جمعیت مهاجر، کودکان تنها هستند.

این افراد برای رسیدن به سواحل ایتالیا از لیبی گذشته اند. در مراکزی مانند اردوگاه مهاجران در مصراته، برای سفر نهایی شان منتظر مانده بودند. یکی از زنان در این کمپ مهاجران می گوید: “اگر برگردیم، عاقبتمان زندان و میدان جنگ است. نمی خواهم به کشورم باز گردم. می خواهم به اروپا بروم.”

پناهجویان با قایقهای بادی به دریا می زنند. در سال ۲۰۱۴ پنجاه تن و در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی، نزدیک پانصد نفر از پناهجویان در گذر از مدیترانه غرق شدند.

در نزدیکی سواحل ایتالیا کشتی گشتی متعلق به تریتون، وابسته به فرونتکس، نهاد مسئول پاسداری از مرزهای اروپا حضور دارد. در برابر اتهامهای وارده مبنی بر عدم اقدام کافی برای نجات سانحه دیدگان، نماینده این نهاد می گوید: “ما در برنامه های نجات بسیاری شرکت جسته ایم. واحدهای گشتی ما در عمق دریا و در چهل مایلی شمال لیبی است.”

تریتون یک گشت دریایی است و منطقه جستجویش شعاع ۳۰ مایلی از سواحل ایتالیا را در بر می گیرد. تریتون جایگزین ماره نوستروم، دیگر قایق گشتی ایتالیایی است که در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ به کار خود پایان داد.

ماره نوستروم ۹،۳ میلیون یورو در ماه هزینه داشته است. این در حالی است که تریتون ۲،۹ میلیون یورو در ماه هزینه دارد.

بار مالی سنگینی بر دوش ایتالیا قرار دارد. این کشور با انبوهی از مهاجران متقاضی پناهندگی روبروست. از آغاز ماه آوریل سال ۲۰۱۵، بیش از ۱۰ هزار پناهجو به ایتالیا آمده اند.

یک زن سومالیایی در مورد دلیل مهاجرت خود می گوید: “من در کشورم نمی توانستم بمانم. در آنجا تنها دو را پیش روی شماست. پیوستن به ارتش و یا پیوستن به گروه های جهادی.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد