افسر پلیس در اوکلاهما به قتل شبه عمد متهم شد

افسر پلیس در اوکلاهما به قتل شبه عمد متهم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی ایالت اوکلاهما روز دوشنبه یک افسر پلیس را به قتل شبه عمد متهم کرد. پلیس تالسا کانتی به تازگی ویدئویی را منتشر کرده که در آن صحنه کشته شدن

آگهی

دادستانی ایالت اوکلاهما روز دوشنبه یک افسر پلیس را به قتل شبه عمد متهم کرد.

پلیس تالسا کانتی به تازگی ویدئویی را منتشر کرده که در آن صحنه کشته شدن مردی سیاهپوست هنگام بازداشت دیده می شود. در صورت اثبات قتل عمد، رابرت بیتس، پلیس داوطلب ۷۳ ساله که اریک هریس را از پا درآورد، ممکن است به دو تا چهار سال زندان محکوم شود.

اریک هریس ۴۴ ساله روز سه شنبه دوم آوریل و پس از تعقیب و گریز به ضرب گلوله معاون رئیس پلیس تالسا کانتی از پا درآمد. ویدئوی منتشر شده همچنین نشان می دهد که مقتول وارد خودروی یک پلیس مخفی می شود تا سلاح نیمه خودکار بفروشد. پس از سر رسیدن نیروهای کمکی پلیس، اریک هریس پا به فرار می گذارد. پلیس می گوید شلیک صورت گرفته به دلیل اشتباه گرفتن اسلحه کمری با شوک الکتریکی بوده است.

آندره، برادر اریک هریس گفت: «او مجبور به این کار نبود. چیزی که هست، این است که او یا درباره اش فکر نکرده بود یا اینکه فقط تصمیم گرفته که شلیک کند و بعد به آن فکر کند.»

از سوی دیگر رئیس پلیس تالسا کانتی گفت: «آقای هریس فرار کرد. او از دستور مجری قانون سرپیچی کرد و تلاش داشت که دستگیر نشود. وقتی که روی زمین بود، همچنان با پلیس دست به گریبان بود. پلیس می خواست از وسیله ای غیرکشنده استفاده کند ولی به اشتباه از سلاح کمری اش استفاده کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند

مرگبارترین آتش‌سوزی‌های جنگلی در تاریخ ایالات متحده؛ حریق در هاوایی به جایگاه پنجم رسید