نگاهی به بازیهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

نگاهی به بازیهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا
نگارش از Euronews

یک سال پس از فینال لیگ قهرمانان اروپا که به قهرمانی رئال مادرید منجر شد، دو تیم آتلتیکو مادرید و رئال مادرید بار دیگر، روز سه شنبه و در چارچوب

یک سال پس از فینال لیگ قهرمانان اروپا که به قهرمانی رئال مادرید منجر شد، دو تیم آتلتیکو مادرید و رئال مادرید بار دیگر، روز سه شنبه و در چارچوب رقابتهای مرحلۀ یک چهام نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

شاگردان دیه گو سیمئونه در ورزشگاه ویسنته کالدرون مادرید پذیرای بازیکنان رئال مادرید و سرمربی آنها کارلو آنچلوتی هستند.

اگرچه کارلو آنچلوتی امیدوار است که بازیکنانش همچون سال گذشته بر اتلتیکو مادرید برتری یابند اما مردان اتلتیکو که در شش بازی اخیر، با چهار برد و دو تساوی، امتیاز خوبی را بدست آورده اند، با روحیه قویتری قدم در میدان می گذارند.

مارچلو مدافع برزیلی تیم رئال مادرید می گوید: «اتلتیکو یک تیم بزرگ است. آنها می جنگند و بسیار قوی هستند. ما به رقابتهایی که نتوانستیم برنده شویم فکر نمی کنیم. به نظر من، اکنون وضعیت کاملا متفاوت است. ما دو مسابقه داریم تا ثابت کنیم که می توانیم ببریم.»

با حذف آرسنال، دیگر بازی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، میان دو تیم یوونتوس و موناکو در شهر تورین برگزار خواهد شد.

این دو تیم، تاکنون سه بار مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. دو بار سال ۱۹۹۸ میلادی که نتیجه هر دو بازی به نفع یوونتوس تمام شده و یک بار نیز در سال ۲۰۰۹ میلادی که این بار موناکو توانست پس از تساوی، در ضربات پنالتی ۵ بر ۴ یوونتوس را مغلوب کند.

اما از آنجا که بنا بر تجربه، تیم موناکو معمولا در خانه حریف بازی بهتری ارائه می دهد، بازیکنان لئوناردویاردیم امیدوار به میدان خواهند رفت. بویژه آنکه پل پوگبا در این بازی در ترکیب تیم یوونتوس حضور نخواهد داشت.

جرمی تولالان، کاپیتان تیم موناکو نیز از ناحیه پا آسیب دیده است به این ترتیب سرمربی تیم در این بازی بیش از همه بر روی نابغه جوانش، آنتونی مارسیال حساب خواهد کرد.

مطالب مرتبط