Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سرعت: دنیای ورزش های موتوری در هفته ای که گذشت

سرعت: دنیای ورزش های موتوری در هفته ای که گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شماره ای دیگر از مجله سرعت یورونیوز: فرمول یک؛ جایزه بزرگ چین بدون هیچ شکی، لوییس همیلتون امپراطور شانگهای بود. این راننده بریتانیایی فرمول یک، آخر

آگهی

شماره ای دیگر از مجله سرعت یورونیوز:

فرمول یک؛ جایزه بزرگ چین
بدون هیچ شکی، لوییس همیلتون امپراطور شانگهای بود. این راننده بریتانیایی فرمول یک، آخر هفته ای عالی در شانگهای گذراند و جایزه بزرگ چین را تصاحب کرد. او علاوه بر کسب پل پوزیشن، یا جایگاه نخست در خط شروع، به عنوان سریع ترین راننده این مسابقات نیز شناخته شد.

یکشنبه روزی بود که لوییس همیلتون بریتانیایی در جریان مسابقات جایزه بزرگ چین، سومین قهرمانی فصل فرمول یک را به افتخاراتش افزود. همیلتون از تیم مرسدس در شرایطی از رقبا پیشی گرفت که هم تیمی اش، نیکو رزبرگ، با اندکی اختلاف او را تعقیب می کرد. رزبرگ هم توانست روی سکوی دوم بایستد. پس از دو راننده مرسدس، سباستین فتل آلمانی از تیم فراری، با کسب مقام سوم، سکوی قهرمانی را تکمیل کرد.

همیلتون که مسابقه را از جایگاه نخست آغاز کرده بود، با شروعی عالی، تا انتهای مسیر و زمانی که در پایان پنجاه و ششمین دور از خط پایان گذشت، به چالشی جدی کشیده نشد. پس از سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴، این چهارمین پیروزی همیلتون در جایزه بزرگ چین و سی و پنجمین قهرمانی فرمول یک این راننده به حساب می آید.

با وجود پیروزی چشمگیر همیلتون، دیگر اعضای تیم مرسدس چندان خوشحال نیستند. چراکه مثلا نیکو رزبرگ از این موضوع شاکیست که همیلتون، گاه در این مسابقه بسیار آهسته می رانده. روابط بین این دو هم تیمی، پیش از این بهتر بود.

روز یکشنبه و در پایان رقابت، نیکو رزبرگ، دیگر راننده تیم مرسدس بنز و مقام دوم مسابقات جایزه بزرگ چین، در اقدامی بی سابقه از نمایش هم تیمی قهرمان خود، لوییس همیلتون، انتقاد کرد. در جریان کنفرانس خبری پس از مسابقه، وقتی همیلتون گفت نیکو رزبرگ در طول مسیر هیچ تهدیدی برای او نبوده است، رزبرگ آلمانی، در جواب به هم تیمی خود تاخت و گفت او در مقاطعی از مسابقه آهسته تر از حد لازم رانده و این سبب شده تا سباستین فتل در چند مرحله شانس سبقت گرفتن از رزبرگ را داشته باشد. راننده آلمانی همچنین هم تیمی بریتانیایی خود را به خودخواهی متهم کرد.

بگو مگوی دو یار مرسدس در ملا عام، برای این تیم مطرح مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک خبر خوبی نیست.

این چهارمین پیروزی لوییس همیلتون در رقابتهای جایزه بزرگ چین بود. مایکل شوماخر تنها یک بار برنده جایزه بزرگ چین شده است. البته یک پیروزی به یاد ماندنی: آخرین پیروزی اش در مسابقات فرمول یک که در سال ۲۰۰۶ میلادی به دست آمد.

یادی از شوماخر
مسابقات جایزه بزرگ چین که در پیست بین المللی شانگهای برگزار می شود، در سال ۲۰۰۶ میلادی، شاهد اتفاقی بود که بعد ها در تاریخ اتومبیلرانی به عنوان یک نقطه عطف ثبت شد. آخرین قهرمانی مایکل شوماخر، اسطوره فرمول یک و راننده بلامنازع تیم فراری. شوماخر که در رقابت رده بندی خط شروع، مکانی بهتر از نهمی کسب نکرده بود، در طول ۵۶ دور مسابقه، با ارائه نمایشی خوب از رقبا پیشی گرفت و قهرمان شد.

آن سال پس از شوماخر آلمانی، فرناندو آلونسوی اسپانیایی از رنو دوم شد و مقام سومی به راننده دیگر تیم رنو، جانکارلو فیزیکلا رسید. جنسون باتن بریتانیایی از هوندا نیز چهارم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان