نقش آموزگاران در حل مشکلات دانش آموزان در بیرون از مدرسه

نقش آموزگاران در حل مشکلات دانش آموزان در بیرون از مدرسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا آموزگاران می توانند در حل مشکل چاقی مفرط کودکان، خشونتهای خانگی یا آزار و اذیت اینترنتی دانش آموزان نقش داشته باشند؟ آنها چه نقشی در حفظ سلامت

آگهی

آیا آموزگاران می توانند در حل مشکل چاقی مفرط کودکان، خشونتهای خانگی یا آزار و اذیت اینترنتی دانش آموزان نقش داشته باشند؟ آنها چه نقشی در حفظ سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در بیرون از مدرسه دارند؟ در این گزارش “جهان آموزش” سه رویکرد مختلف برای حل مشکلات اجتماعی دانش آموزان را بررسی می کنیم.

پورتوریکو؛ جریمه ۸۰۰ دلاری والدینی که فرزندان چاق دارند

بسیاری از خانواده هایی که در پورتوریکو زندگی می کنند، با مشکل چاقی مفرط فرزندان خود روبرو هستند. در این منطقه ۳۰ درصد کودکان از چاقی مفرط رنج می برند. از هر سه کودک این شهر، یکی به چاقی مفرط مبتلاست. خانواده هایی که فرزند بسیار چاق دارند باید جریمه ای معادل ۸۰۰ دلار بپردازند.

بسیاری از پزشکان متخصص اطفال معتقدند که چاقی مفرط کودکان تنها به خاطر بی تفاوتی پدر و مادرها یا زیاد خوردن آنها نیست. آنها با طرح پرداخت جریمه مخالفند و می گویند دراینصورت کودکانی که به دلیل بیماری یا مسائل ژنتیکی بسیار چاق هستند، با مشکلات بیشتری روبرو خواهند شد.

از سوی دیگر، پرداخت جریمه ۸۰۰ دلاری برای پدرومادرهایی که همزمان با مشکلات اقتصادی، با مشکل درآمد پایین و بیکاری هم دست و پنجه نرم می کنند، دشوار است.

مقابله با خشونتهای خانگی در آلبانی

در آلبانی از هر چهار کودک، سه کودک از سوی یکی از اعضای خانواده اش تحت آزار و خشونت بدنی قرار می گیرد، اما خشونت خانگی در این کشور مسئله ای خصوصی و خانوادگی محسوب می شود و آمار کمی هم از این وقایع به مقامات گزارش می شود.

سازمان غیردولتی موسوم به «نجات کودکان» در شهر الباسان تلاش می کند با گفتگو با پدرومادرها و آموزگاران این وضعیت را تغییر دهد. به این منظور این سازمان کلاسهایی برگزار می کند تا به دانش آموزان سازوکارهایی را برای گزارش خشونت بیاموزند و آنها را از حقوقشان آگاه کنند. این سازمان برای والدین هم دوره های آموزشی برگزار می کند.

بلژیک؛ انجام بازی برای مبارزه با آزار و اذیتهای اینترنتی

آزار و اذیت می تواند از طریق اینترنت هم صورت گیرد. آزار و اذیت اینترنتی ممکن است مداوم و پوشیده از نظرها باشد.

مرکز اطلاعات جوانان در بلژیک با همکاری آموزگاران برنامه ای برای مقابله با آزارهای اینترنتی دانش آموزان به اجرا گذاشته است. این برنامه در قالب یک بازی گروهی انجام می شود. هدف بازی این است که دانش آموزان بصورت گروهی با هم گفتگو کنند و بیاموزند که اینترنت ابزاری است که باید از آن بدرستی استفاده کرد.

آموزگار باید دانش آموز را ترغیب کند تا حرفش را آزادانه بزند. درسهایی در مدرسه هست که می توان در حاشیه آنها بحثهای مفیدی کرد و از دانش آموزان پرسید که آیا مورد آزار و اذیت اینترنتی قرار گرفته اند یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند

چگونه انگیزه بیشتری برای دویدن داشته باشیم؟

دویدن چه فوایدی دارد و چرا باعث شادی می‌شود؟