Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه خواستار برقراری آتش بس در یمن شد

روسیه خواستار برقراری آتش بس در یمن شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حملات هوایی ائتلاف کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی علیه مواضع حوثی ها در صنعا، پایتخت یمن دوازدمین روز خود را نیز پشت سر گذاشت

آگهی

حملات هوایی ائتلاف کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی علیه مواضع حوثی ها در صنعا، پایتخت یمن دوازدمین روز خود را نیز پشت سر گذاشت.

عربستان می گوید نیروهای ائتلاف ضربات سختی ها را به حوثی هایی که به ادعای این کشور از سوی ایران حمایت می شوند وارد کرده اند.

در همین حال گفته می شود شیعیان حوثی که از حمایت نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری مستعفی یمن برخوردارند به پیشروی های خود درعدن ادامه می دهد.

از سوی دیگر صلیب سرخ جهانی که پیشتر موافقت ائتلاف منطقه ای را برای ارسال ۴۸ تن کمک های پزشکی به صنعا دریافت کرده بود گفته هنوز موفق به این اقدام نشده است.

پیشتر این نهاد بین المللی خواستار برقراری آتش بس فوری در یمن شده بود تا برای جلوگیری از تلف شدن زخمی های حملات هوایی و زمینی، به آنها کمک رسانی شود.

روسیه نیز ضمن انتقاد از ائتلاف منطقه ای کشورهای عرب به خاطر عملیات نظامی علیه حوثی ها، بدون مجوز سازمان ملل متحد، خواستار برقراری آتش بس و حل این مناقشه از طریق مذاکره شده است.

به گفته سازمان ملل متحد در درگیری های اخیر در یمن بیش از ۵۰۰ نفر کشته شده اند.

با اوج گرفتن درگیری ها در یمن، برخی دولت ها از جمله فرانسه، ترکیه، روسیه، هند و پاکستان اقدام به تخلیه اتباع خود از این کشور کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد