عدن از کنترل حوثی ها خارج شد

عدن از کنترل حوثی ها خارج شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ائتلاف اعراب برهبری عربستان سعودی که مواضع شبه نظامیان حوثی در یمن را بمباران می کنند، از به تحت کنترل درآمدن عدن توسط کمیته مردمی وفادار به عبد ربه

آگهی

ائتلاف اعراب برهبری عربستان سعودی که مواضع شبه نظامیان حوثی در یمن را بمباران می کنند، از به تحت کنترل درآمدن عدن توسط کمیته مردمی وفادار به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن خبر داده است.

همچنین با افزایش درگیری ها در یمن، کشتی فرانسوی «دیکس موود» روز شنبه اقدام به تخلیه یک گروه ۴۴ نفره از کارگران خارجی از این کشور کرد.

سرتیپ احمد عاصری، سخنگوی ائتلاف برهبری عربستان سعودی در کنفرانسی مطبوعاتی در ریاض گفت: «عدن اکنون به کنترل کمیته مردمی درآمده است. شبه نظامیان حوثی و متحدانشان هنوز در بخش هایی از شهر حضور دارند. حمایت های لجستیکی ائتلاف برای این کمیته مردمی، حمایت های قابل توجهی بوده که به آنها کمک کرد، شرایط را در عدن تغییر دهند.»

بیش از ده روز از آغاز حملات هوایی عربستان و متحدانش به یمن می گذرد و این نخستین بار است که نیروهای وفادار به منصور هادی به کمک این ائتلاف توانسته اند حوثی ها را از عدن عقب برانند.

بر اساس منابع بیمارستانی محلی در عدن، در طول ۹ روز درگیری در این شهر جنوبی یمن، بیش از ۱۸۵ نفر کشته و ۱۰۰۰ نفر زخمی شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی ها از مرکز عدن عقب رانده شدند

فرار ۱۵۰ زندانی در حمله القاعده به زندان موکلا در شرق یمن

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند